Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nem ég a tűz a kályhában, mitől?

Nem ég a tűz a kályhában, mitől?

Figyelt kérdés
Saválló acéllal bélelt kisméretű téglából épült kéményünk van, a béléscső tetejére nem tettek esővédő kupakot, beesik az eső. Lehet, hogy emiatt füstöl a kályha, és nem akar égni benne a tűz? Száraz időben minden gond nélkül működött. Ráadásul ahol a kályhacső a falba csatlakozik, kormos víz csöpög le a falon. Az illesztéseket kályhatömítővel kellett volna kikenni??

2012. nov. 1. 22:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nedves fával fűtesz!
2012. nov. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Ki kellene tisztítani a kéményt, mert az eső lemosta a kormot az összegyűlt, és elzárja az utat a füst elől. Nem kap huzatot a tűz, azért nem ég. Attól még, hogy egy kis eső beesik a kéménybe a kályhában éghetne a tűz. Egy bajjal kormozd ki a kályhát is, a kályhacsövet is, jobban is szelel, meg gazdaságosabb is, mert jobban leadja a hőt.
2012. nov. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. A kályha és a kémény is vadonatúj, így korom alig gyűlhetett össze benne. A fa száraz, és száraz időben minden gond nélkül működik.

Szerdán jön a szaki, csak addig is szerettem volna némi infót.

2012. nov. 2. 08:40
 4/16 gomzoli ***** válasza:
Nem hagytad véletlenül zárva a levegőzőnyílást az ajtaja alatt? Ha nem tud levegőt "szívni" az égéshez, lefullad a tűz, és csak füstöl meg bűzölög.
2012. nov. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A hibajavítás után írd le mi volt a gond !

Mindenki okulására .

2012. nov. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Igen én is kiváncsi lennék, mert én is a nedves fára tippeltem, de már valaki megelőzöt.t
2012. nov. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Első voltam, lehet a fa kívülről száraznak tűnő, de... ha az lenne nem folyna vissza kátrány a kéményben! Hideg kémény-gözzel telített füst, jön a kicsapódás, ennyi!
2012. nov. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Utolsónak: de mostanáig (amíg nem esett az eső) egy szikra füst nélkül sikerült a begyújtás és vígan lobogott a tűz - ugyanazzal a fával, ami most nem ég. Az esős idő beköszöntével jött a probléma.
2012. nov. 2. 19:36
 9/16 anonim ***** válasza:

Azt mondtad szerdán jön a szaki .

MELYIK SZERDÁN ? ? ?

Várjuk a választ , azt hiszem elég sokan ! ! !

2012. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

4 nap múlva szerdán. Én is várom a választ, mert új kémény, bélelés után 4-5-ször simán begyújtottam, minden gond nélkül működött. Azután amikor egész nap esett az eső, akkor kezdődtek a gondok. Már napok óta nem esik, de a gond nem szűnik. Előzőleg begyújtottam (újságpapír, karton, gyújtós, majd fa, fölső ajtót becsuktam, alsót kicsit nyitva hagytam).

Most ha begyújtok, és nyitva hagyom a fölső ajtót, teljesen ég a tűz, de jön ki a füst. Mihelyt becsukom az ajtót, a tűz alábbhagy és csak izzik a fa, és füstöl is.

Megírom, ha megvan a megoldás.

2012. nov. 3. 12:17
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!