Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen "hangot ad ki" a...

Milyen "hangot ad ki" a levegős radiátor?

Figyelt kérdés
2011-ben felújították a ház (10 em.panel) fűtésrendszerét. Az ÖKO-program keretén belül lecserélték a régieket, költségosztót szereltek fel az összes radiátorra. A szabályozó gombok sem egyformák, mert az egyiken 9 fokozat, míg a másikon 5 fokozattal szabályozható a meleg. Hát nem meleg! A 9 egységesen 5-ösön is hideg a radiátor, az 5-ösön pedig a 3-as is jéghideg. Már nem emlékszem a régi, vastagabb (recés) radiátorok hangjára, de a mostani lapradiátorok elég hangosak. Én állandó zúgást hallok. Ezeknek így kell működni, vagy levegősek? Olyan a hangjuk, amikor a kádban úgy engedem a vizet, hogy a zuhanyfej a víz alatt van, de hallom a víznyomást.
2012. nov. 5. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Hangot nem ad ki csak ahogy végighúzod a kezedet a bordákon arra leszel figyelmes hogy nem mindegyik meleg.Ez azt jeleneti hogy levegős.
2012. nov. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen ad ki hangot, de ha még is, akkor "csobog".


Amit te hallasz, az az olcsó, gagyi szelepek "sípolása". Vagy megszokod, vagy lecseréled.

2012. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Elsőnek: Hiába vannak bordák a radiátoron, ha leemelem a tetejét, "csupán" 2 cső melegíti az egészet :-((


Másodiknak: Az összes szelepet, elzáró csapokat, +idomot a program keretében szerelték fel. Azért kérdeztem, mert a legmagasabb állásban meleg csak a radiátor, és a hirdetőtáblán jelezte a közös képviselő, hogy mely' lakásokban jönnek légteleníteni,mert jelezték, hogy levegős a rendszer.


Tehát: az én radiátoraim nem levegősek,csak meg kell szoknom ezt a h*lye hangot?!

2012. nov. 5. 16:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Levegős is lehet, de a hang valószínűleg nem amiatt van.
2012. nov. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy ezek termoszelepek. Ezeken a számozás a beállítható hőmérsékletet jelenti. Nekem pl. 1:18, 2:20, 3:22, 4:24, 5:26 fok celsiusnak felel meg. Ha a szoba hőmérséklete eléri ezt akkor lezár a szelep, de már korábban elkezd szabályozni és közben az olcsóbbak surrogó hangot adnak.

Ha nálad mondjuk a 3-as fokozat 22 fokot takar, de a szoba hőmérséklete ezt meghaladja, akkor a szelep nem nyit ki! Legalább spórolsz.

2012. nov. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos választ.
2012. nov. 18. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!