Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A kőből készült falak tényleg...

A kőből készült falak tényleg nagyon kihúzzák a meleget a házból? Mennyire érdemes egy ilyen házat megvenni?

Figyelt kérdés

2012. nov. 8. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha nincs szigetelve, akkor borzasztó hideg lesz a lakás télen, a kőnek talán a legrosszabb a hőszigetelő képessége.

Szigetelten nincs gond vele!

2012. nov. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Nem számítottam rá, hogy ilyen gyorsan választ kapok.
2012. nov. 8. 12:28
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ahogy az első írja. A jó szigetelésen irtó sok. Ha jól meg van csinálva akkor nincs gond. Szerintem ez mindenféle házra vonatkozik legyen fa, kő, tégla, de talán még a panelon is lehet segíteni valamicskét. Ha nincs szigetelve akkor cseszhetik tök mindegy miből készült.
2012. nov. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
*irtó sok múlik:) lemaradt...
2012. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
"Ha nincs szigetelve akkor cseszhetik tök mindegy miből készül." csoda hogy ki nem halt az emberiség szigetelés nélkül. Egy korszerű építőanyagnál nem fontos a szigetelés. Én nem hiszem hogy mindíg mindenáron mindent be kell borítani nikecellel aztán meg nézünk hogy penészedik minden belülről mert nem szellőzik a lakás.Én is nemrég építkeztem isten ments szigetelni olyan mint ha neilonszatyorba csomagolnám a házat.
2012. nov. 8. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha nincs szigetelve akkor cseszhetik tök mindegy miből készült."


Igen ,kivéve a vályog ugye.

2012. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
miért a vályog? sz is rossz hőszigetelő.
2012. nov. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem az emberiség erősebb annál, hogy szigetelés nélkül kihaljon de nem is volt leányálom huzatos barlangokban lakni:))


Mellesleg a szigetelés nem a csomagolásról szól és a mai modern szigetelő anyagoktól véletlenül sem kezd el penészedni a ház. Pont erről szól a szigetelés, hogy ne penészedjen. Ha nincs szigetelés akkor viszont némi nedvesség megteszi a dolgát és akkor tényleg lesz penész.

A szigetelés sem kell túlzásba vinni, tudni kell a mértéket, és ismerni a felhasznált anyagot. A szigetelést pont azért találták fel, hogy védje a házat, meghosszabbítsa élettartamát, tovább megtartsa jó minőségét és komfortosabbá tegye azt. Pont, mint egy jó nyílászáró. Lehet egy vacak ajtód, amin besüvít a szél és fűthetsz a világba meg lehet egy jó, ami jól szigetel. Mert a nyílászárók is szigetelnek ugye...

Na a szigetelés is azért van, hogy télen jobban tartsa a hőt, nyáron ne r*hadj bele, és a ház ne málljon szét a kelleténél hamarább olyan dolgok miatt, amit egyébként meg kiküszöbölhetőek. Én voltam építkezéseken, magam is részt vettem rajta ismerősöknél, és dolgoztam építőipari cégnél is.

Én a jó szigetelésről beszélek. A kontár meló meg nagyobb kárt okoz minden penésznél.

Az ajtó témánál maradva: belvárosi bérház, földszinti, vizes lakás. Tulajdonos szép, új műanyag ajtót, ablakokat szereltetett be. A nedvesség bent ragadt, folyik a víz az üvegen most tényleg penészedik a fal ott is, ahol eddig nem! Minden szellőztetés ellenére. Ez kontár meló. Aki fa ajtót tetetett be eggyel odébb annál minden rendben mert az szellőzik. Persze mondhatnánk azt is ha 130 éve normálisan megcsinálták volna a talapzatot és nem a sima földből húzzák fel a házat hát nem lennének ilyen problémák.

2012. nov. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bali2- nek üzenem a vályog az egyik legjobban szigetelő építőanyag és szigetelni nem is szabad hogy tudjon szellőzni.
2012. nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#5

> Én nem hiszem hogy mindíg mindenáron mindent be kell

> borítani nikecellel aztán meg nézünk hogy penészedik

> minden belülről mert nem szellőzik a lakás.


??? Hogy függ össze a nikecellezés meg a szellőzés?

Nem a nyitott ablakon keresztül szellőzik egy lakás, hanem a falakon keresztül? Ne viccelj már. A falakon keresztüli szellőzés annyira minimális, hogy teljesen elhagyagolható, páratartalomban 1-2 tized százalékot számít max. Ellenben megszűnnek a hőhidak.

Nálunk a hungarocellezés megoldotta a penészproblémákat.

2012. nov. 9. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!