Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyes tüzelésű kazán javitása?

Vegyes tüzelésű kazán javitása?

Figyelt kérdés

Szevasztok! Van egy KLO (vagy KLG?) tip. lemezkazánom, amelyik 35 év után elérkezettnek látta az időt, hogy kilyukadjon.A lik sajnos teljesen hozzáférhetetlen helyen van, a kazán szétvágása nélkül sem hegeszteni, sem forrasztani nem tudom. (Márpedig egy új kazánra nincs keret.) Az egyik szaküzletben azt mondták, a Loctite-nak van valami hő-és nyomásálló szuperpempője ilyen célra, de közelebbit nem tudtak róla.

Mármost az lenne a kérdésem: esetleg valaki használt-e már ilyen csodaszert - esetleg hasonlót - (tapasztalat), vagy netán tudnátok-e valami bevált, "népi" módszert ajánlani? (A "verd bele a f.-odat", stb. jellegű, nyilván igen szellemes tippekkel bőven el vagyok látva, hasonlókat irni szerintem felesleges fáradtság lenne!)



2012. nov. 11. 15:38
 1/3 anonim ***** válasza:
Sajnos csak a csere segít! Én hegesztő is vagyok, saját kazánomat foltoztam egy szezonban háromszor, mindig más helyen lukadt ki, elette a fene az ilyen ócskaságot már! nem éri meg költeni rá!
2012. nov. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hali Én a helyedben vágatnék be lemezt és abból tennék rá nagyobb foltot. Mi a cégnél kazánok alkatrészeit vágjuk a belső lemez vagyis a tűztér lemeze 8mm vastag sima bililemez ,ha tényleg érdekel.

Szerintem egy kazánt ne bízz a ragasztóra mert ott ugye 80-90 fokos is lehet lazán a víz. Nekünk is vegyes van ,de inkább vágnám ,hogy jó legyen és ne ragaszthassam.


Esetleg azt megpróbálhatod ,hogy mint egy foltot odaragasztod a lemezt illetve meghegeszted;)


Sok sikert!

2012. nov. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

jól írta elsőke,

adj hálát az istennek,hogy 35 évig jó volt,ez maga a csoda,

de erre már költeni,azt tényleg nem kéne,efelett eljárt az idő,

2012. nov. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!