Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Harta ajánlott építési terv...

Harta ajánlott építési terv (1988-1990 körül) tervrajzait hol tudom megtekinteni?

Figyelt kérdés

A ház, ahol élek, elvileg ilyen típusú ajánlott "mintára" készült el... Az interneten ha beíroma google-ba, akkor csak egy csomó apróhirdetés, meg kormányrendelet, meg istenfa**a jelenik meg (Harta községből) de ami nekem kellene, az nem..

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm!



2012. nov. 11. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
az építési engedélyes - akkori - tervdokumentáció elvileg az eljáró önkormányzat irattárában van, ha ott nincs, akkor már átvitték a megyei levéltárba ... ki tudod kérni, csak macerás
2012. nov. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Esetleg Interneten valahol valami kis kép vagy file? Nekem egy kis JPG is megteszi, én csak azt szeretném megtudni hogy a közbenső főfalak (amik nem kivehetőek) azok merre húzódnak..

Gondolok ott a kémény melletti stangra azt pl. tudom hogy nem kivehető (előző tulaj mondta)

2012. nov. 12. 00:46
 3/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg falazott épületről beszélünk ... legkevesebb tartófal vastagság 30 centi (ha az akkori UNIFORM téglával falaztak) ... ha ennél vékonyabbat találsz, akkor az közfal, nem tart semmit és elbontható, átépíthető ... bár spóroltak még azzal, hogy bontott nagyméretű téglából raktak 25-ös tartófalat, de az szabálytalan, valószínűleg nem kaptak volna használatbavételi engedélyt


15 centi vastagságig bármit elbonthatsz, mert nem teherhordó fal

2012. nov. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

még valamit: feltehetően E-gerendás födém van, és akkor segít, hogy az 60 centis modulméretű ... tehát, 3,0 3,6 4,2 stb a falköz a teherhordó falak között


(lehet monolit födém is, akkor felejtsd el az osztásközt, mert bármi lehet)

2012. nov. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A főfalak gáz-szilikátból vannak, a közfalak elvileg bontott B30-as téglából (az előző itt levő ház maradványából)
2012. nov. 13. 20:47
 6/8 anonim ***** válasza:

érdekes rendszer ... akkor már csak egy esélyed van, ha a B30-ast futóra rakták ... ha jól emlékszem 17,5 centi


a födém hajszálrepedéseiről akár egy kőműves is megmondja, hogy melyik a belső főfalad

2012. nov. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez rendben van, nekem a tervrajzra magára volna szükségem...

Arra ami az eredeti HARTÁ-ban van, nem pedig a miénkben.. (A miénk módosítva lett)

2013. márc. 3. 18:00
 8/8 anonim válasza:

Szia!

Ha így, 9 év után is érdeklődsz esetleg iránta, én szívesen segítek. Csak írd be a googl-be, hogy harta cs 00 h 10 tv P. Az első találat amit kidob valószínű, hogy egy dokumentum lesz. Töltsd le, görgess lefelé és a 10-11. típusterv lesz az! Bocsi, ha már nem aktuális. Amit el is tudok képzelni ennyi idő után😅.

2021. febr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!