Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen elektromos hősugárzót...

Milyen elektromos hősugárzót ajánlanátok, ami tényleg jó meleget ad, de nem fogyaszt sokat?

Figyelt kérdés
NEM elektromos radiátorra, vagy kályhára gondolok!!!
2012. nov. 11. 22:16
 1/10 anonim válasza:
19%
Infra futesben nem gondolkodtal?
2012. nov. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

1. Mindegyik sokat fogyaszt!!

2. Ha ventilátoros, akkor jobb a hatásfoka.

2012. nov. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 ekeke ***** válasza:
Az órán bejövő 1KW energiából normál fűtőtestekkel lehetetlen 1KW-nál nagyobb hőteljesítményt leszedni. Ellenben ha veszel egy komolyabb fűtős klímát jó pénzért, akkor a befektetett vill. energia négyszeresét is megkaphatod hő formájában. Hosszú távon (már pár hónap is lehet egy kecónál) ez a kifizetődő.
2012. nov. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"befektetett vill. energia négyszeresét is megkaphatod hő formájában..:"


Tehát 1kW energiából 4 kW hőenergia lesz ... Háááát nem tudom, de én mást tanultam fizikából :P

2012. nov. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 ekeke ***** válasza:
4-es: ideje pótolni a fizika-elmaradást. A klímák gyárilag megadott COP értéke épp azt jelenti, amennyivel több hő vonódik ki-kerül be a házba fűtéskor. Nézz utána. A hő nem a semmiből jön, hanem a kültérből szivattyúzza be: hőszivattyú.
2012. nov. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tehát tisztázzuk, te azt állítod hogy van olyan szerkezet, ami 1 kW befektetett értékkel 4 kW-nyi hőenergiát képes leadni ... Ezt én nem hiszem el, ha nem baj.
2012. nov. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem a COP szám jelentését. Érdekes állatfajta ez a hőszivattyú. Gyakorlatilag akkor képes rendesen működni, ha kint "meleg" van, bent meg valamiért fűteni kell. Amint kint is lemegy a hőmérséklet, rohamosan csökken a COP értéke. Az Eurovent ajánlás kinti 7°C hőmérsékleten javasolja megadni a COP értéket. De mondjuk ez még az a hőmérséklet, ahol én biza bőven nem fűtök. Nem hogy 4 kW értékkel, semennyivel sem. Lehet, hogy az én lakásom hőszigetelése tökéletes, de ezt nem tudom tapasztalat híján megmondani (nincs ellenpéldám). Aztán amikor már tényleg érdekesen alakul a kinti hőmérséklet, messze nem lesz igaz a 4 kW leadott teljesítmény 1 kW befektetett energiával. Ettől függetlenül valós a dolog, de azért vigyázzunk már. Ha így vesszük, pl amikor kint melegebb van, elég az ablakot kinyitnom , és "bejön a hő" befektetett energia nélkül is. Ahogy nézem, a 4 feletti értékkel rendelkező készülékek már igencsak ritkák, és gondolom árban is meglehetősen "el vannak eresztve". De igaz ami igaz, adott körülmények között valóban képes 1kW elektromos energiával akár 4-4.5 kW hőenergiát átszivattyúzni a kültérből a beltérbe.
2012. nov. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha napelemekkel kiegészíted talán!De az drága beruházás!:)Úgyhogy fatüzelés....!:)
2012. dec. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerelj be cserépkályhát!
2013. febr. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát, én ezen a télen egy két 22 m2-es szobát fűtöttem 2 mobilklímával, ami 2.6kw-os, meglepően keveset fogyasztottak, persze villanyhoz képest. Tudni kell, hogy a légkondi nagy hidegben nem alkalmas fűtésre, viszont az elmúlt pár évben alig volt hideg, 5 fokok voltak általában. A klímák 2.6 COP értékkel rendelkeznek, tehát 1 Kw-ot fogyasztanak óránként, na most egy fogyasztás mérővel mértem, hogy ez klímák átlagban 8 órát mentek. 1 Kw áram ára kb. 45 forint, 1 nap kb. 360 forintot fogyaszt el, 1 hónapban ha jól számolom 22 ezer forintot. Ja a többi helyiségben konyhában, fürdőben rendes elektromos radiátorok vannak, sajnos azok annyit fogyasztanak, amennyi a teljesítményük, de még mindig megáll a dolog 40 ezer forintnál és 22 fok van a házban. S ha hiszitek hanem, amikor gázkonvektorokkal fűtöttem bizony 70 ezres!, tehát HETVEN EZRES gázszámlát is kaptak, s csak 2 ment, a házban 20 fok, vagy még annyi sem volt. Tehát abszolút elégedett vagyok a elektromos fűtésemmel, a zaj se érdekel, mivel a kamionforgalom elnyomja a légkondik által keltett zajt.
2016. aug. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!