Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hőcserélő kiválasztása (mérete...

Hőcserélő kiválasztása (méretezése) érdekelne kombinált radiátoros és padlófűtési rendszerhez: A hőcserélők kiválasztásánál, milyen adatokat kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés

álló gázkazánunk van, 5 radiátor, körök hossza összesen 300m

Tehát hány kW, és milyen típusú...?



2012. nov. 14. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Semmilyen olyan adatot nem adtál meg, amivel el lehetne indulni, de igazából nem is kell, mert nem hőcserélő kell neked, hanem egy közönséges 3 utas keverőszelep.
2012. nov. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, hallotam, hogy a 3 utas keverőszelepet is jó lehet, de ugyanakkor sok helyen olvasható, hogy "kerülni kell", mert a "használata rendszer- és szabályozástechnikai

okokból kedvezőtlen ..." (nem én fogalmaztam így :) )Ezért godolkodom hőcserélőbe, meg aztán azért, hogy a radiátorok vize ne kerüljön a padlócsövekbe.

Ha a hőcserőlénél maradok, milyen további adatok szükségesek az "elinduláshoz" ?

2012. nov. 14. 18:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedvezőtlen... jól van. Akkor miért mindenhol ezt használják?


Ha ki akarsz adni mindenestül ~80-100 eFt-ot akkor azt kell tudnod, hogy hány kW a padlófűtés teljesítménye, és a tervezési hőmérséklete.

2012. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ha hőcserélő nélkül is jól működne a rendszerem, akkor ha lehetne akkor nem adnák ki "mindenestül ~80-100 eFt-ot".

Csak már annyira összkeverik az embert az egyes tanácsokkal, hogy nem tudom kinek lehet hinni és kinek nem.

Köszönöm a válaszokat! (még nem tudom, hogy mi mellett döntök)

2012. nov. 16. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!