Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mi lehet a konvektorral?

Mi lehet a konvektorral?

Figyelt kérdés
Màsik lakásba költöztünk.Az előzőben olyan konvektor volt, hogy még Noé vágta ki a bárkábol,mert még neki sem kellett.Ennek ellenére ugy nez ki,hogy visszasirom...Azt ketzesre kapcsoltuk es pikk pakk felfűtote a 6nm2 es kisszobat. A mostani is csak kb. 4*2,5méteres ujabb konvektor van benne...a markaja talag tigaz vagy nem is tudom....krém szinû szuzyok. 3,5nél kapcsol csak be és tegnap este is kb. 5percig fûtött majd.leállt.ennyi ido alatt kb az elotte lévő fél méteres területet langyositotta fel....mi lehet a baja...vagyonokat nem tudok rá költeni.
2012. nov. 14. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A konvektornak valószínüleg semmi baja! Más, korszerübb szabályozó rendszere van, mint a másik "Noé-féle" konvektornak. :D


Itt az egyes számok, bizonyos hömérsékleti értéknek felelnek meg, majd folyamatosan ki-be kapcsolgat, hogy nagyjából állandóan tudja tartani a beállított höfokot.

Nyugodtan kapcsold fel 4-5-6-ra, ha kint melegebb van kevesebbszer, ha hüvösebb, töbször fog bekapcsolni.

Ès mielött megkérdeznéd: NEM, nem fogyaszt többet, mint a másik rendszerü konvektor!

2012. nov. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Aha...értem.A Noés is kikapcsolt miutàn a 2-es fokozaton felfűtötte a szobát,ha ujra lehült akkor meg ujra kapcsolt....megprobalom ma 5-ön járstni.minden nap írom a fogyasztast.kiderul,hogy fogyaszt-e tobbet.
2012. nov. 14. 15:01
 3/7 kovpet ***** válasza:
Off, de ez az "nm2"... ebben mi a logika? Egyáltalán mi ez? Négyzetméter lenne? Valaki írja már meg légyszi, egyre több helyen látom. Köszi :)
2012. nov. 14. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Meg kellene keresni a termosztátját: [link]

Ami valahol a fal és a készülék között kell hogy legyen.

Ugyanis, ha közel van a konvektorhoz, hamarabb átmelegszik és leállítja az égést.

2012. nov. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az enyém szándékosan van úgy beállítva, hogy amikor odakint mínusz 20 fok van, és szellőztetem a szobámat, akkor se kapcsoljon be, nem akarom én az utcát fűteni.


Vagyis amikor azt akarom, hogy a szobát fűtse, olyankor kell feltekernem 3-as, 4-es fokozatra, és akkor már fűt.

2012. nov. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Konkrétan az élettársam(mert azt sem lehet itt irni sok helyen,hogy párom) már kitette azt az érzékelőt a készüléken kivülre(a Noé-s csak ezt követően futott mint az álllat),de ez még így is tojik az ember képébe.
2012. nov. 14. 17:30
 7/7 anonim ***** válasza:
Akkor ezen csak egy szerelő segíthet!
2012. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!