Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni egy fafödéme...

Mit lehetne tenni egy fafödémes ház emeleti padlójával, hogy ne nyikorogjon?

Figyelt kérdés
Az hagyján, hogy a lépcső nyikorog, de a padló is minden lépéskor. Én már nagyon unom. Költséghatékony megoldásnak örülnék, mert albérletről lenne szó. Annyi még, hogy padlószőnyeg van a fán, alulról meg gipszkarton a mennyezeti rész.
2012. nov. 18. 13:57
 1/7 tetris ***** válasza:
Valahol olvastam még régebben, hogy a parketta nyikorgását azzal lehet megszüntetni, ha az ember lánya behintőporozza a réseket.
2012. nov. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem hallottam erről. Annyi a gond, hogy itt nincs ami megtartaná a hintőport, egyből lehullana az alatta lévő gipszkartonra.
2012. nov. 18. 17:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát nyikorgás pedig csak ott jön létre, akol a deszkák összeérnek... Ott pedig a hintőpor is megmarad nem?:)
2012. nov. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Felszedni, fel lehet a padlót? Mert ha igen, akkor egy pár centi vastag hangszigetelés elég, amennyiben elfér.
2012. nov. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A felszedés esélytelen, mert ahhoz falat is kellene bontani. Meg amúgy sincs mire tenni a hangszigetelő réteget. Maximum úgy tudnám elképzelni, hogy a meglévő padlóra rá, és arra vissza a szőnyeg. Így érne valamit?


A hintőporra válaszolva: Amúgy jó ötlet lenne, mert valami ilyesmire gondoltam, ami egyszerű és olcsó, nem jár nagy munkával. De az a baj, hogy ha lépünk a deszkán, akkor ugye el is mozdulnak és akkor simán lehullik a semmibe a hintőpor és kb minden nap újra kéne csinálni. A kipróbáláshoz meg túl nagy munka lenne a szőnyeg felszedése :S


Nem egyszerű a dolog. Azt viszont megtanultam, hogy tutira nem költözöm többet emeletes házba!

2012. nov. 19. 09:31
 6/7 anonim válasza:
Alulról nem lehetne rögzíteni a hangszigetelést? Talán úgy is érne valamit, de ebben nem vagyok biztos.
2012. nov. 20. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ahhoz sajnos le kellene bontani az egész állmennyezetet :(
2012. nov. 20. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!