Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mérőállás leolvasásánál lehet...

Mérőállás leolvasásánál lehet gond ebből?

Figyelt kérdés
Váratlan pénzügyi nehézségek adódtak, nem szeretném itt kifejteni, a lényeg, hogy több mint 50 ezer forintot kellett kifizetnünk, amit január elején kapunk vissza (ennek a nagy részét abból tudtuk előteremteni, hogy a párom előleget kért a decemberi fizetéséből). Ezért arra gondoltam, hogy mivel tényleg minden forint számít most, hogy holnap (27-én) reggel írom fel a gáz-és villanyóra állását (elvileg a hónap utolsó napján kellene), és azt diktálom be. Természetesen a következő hónapban ugyanúgy folytatódna, mint eddig, és akkor "hozzácsapódna" ez a néhány nap is. Származhat ebből probléma, figyelik ezt esetleg központilag?
2012. nov. 26. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
intervallumok vannak, hogy mikor lehet diktálni, nem csak 1 napig. Az Elműnél 7 napig, az Főgáznál 3 vagy 4 napig, ne memlékszem pontosan. Ezen belül bármikor bediktálhatod, senki nem figyeli.
2012. nov. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs ebből gond.

Nekünk gázt nyáron olvasnak, ősszel többet diktálok,télen kevesebbet mint a valós,aztán tavaszi hónapokban annyit hogy nyárra jó legyen.

2012. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. nov. 26. 15:27
 4/7 kovpet ***** válasza:
#2 Erre való az átalány. Miért nem úgy fizetsz akkor? Akkor nem kellene trükközni és úgy is ugyan annyi a számla minden hónapban.
2012. nov. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok


Mert az általánynál x összeg minden hónapban és a végén vagy ráfizetsz vagy visszakapsz.

De sosem tudni mikor mennyit fogyasztunk,egyik éves a gyerekek 1 hónapig voltak itthon télen,fűteni kellett az egész házat,következő télen alig volt hideg,fél ház volt fűtve,feleannyit fizettünk.

Nem tudom előre megmondani mennyi lesz,így ésszerűbb ugy fizetni ahogy írtam.

2012. nov. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
Ja, értem. Egyébként lehet módosítani az átalányt bármikor, de akkor tényleg szinte ott vagy mint most.
2012. nov. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs belőle gond max. ha nagyon eltér a valóstól akkor leolvasásnál sokat kell majd egyszerre fizetni. Nálunk ősszel van ha télen sokat elfűtök akkor kevesebbet diktálok be. Pl. 100 m3 helyett csak 50-et amit még ki tudok fizetni. Nyáron meg mikor alig fogy (csak a gáztűzhely, aminek ráadásul a sütő része villany), bediktálok többet így utolérem magam és a téli nagy fűtésszámlát el lehet cússztatni.
2016. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!