Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek Mio Star kávégép...

Mamasan kérdése:

Van valakinek Mio Star kávégéphez magyar nyelvű használati utasítása?

Figyelt kérdés

#kávégép #Mio Star
2012. nov. 29. 15:06
 1/6 anonim válasza:
Mi érdekel róla? Nincs amúgy, de hátha mégis tudunk segíteni.
2012. nov. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Most kaptam egy ilyen gépet. Egy-két kávé lefőzése sikeres volt. Utána darált, hallani ahogy a vizet próbálja szerencsétlen átnyomni, de nem jön. Gondoltam vízkőtelenítem. Na erre nem jöttem rá, hogy hogyan lehet.

Kivettem a kávét belőle elindítottam egy főzést, de iszonyat hangja van a darálónak, majd leáll kiírva hogy nincs benne kávé.

Persze az is lehet, hogy nem vízköves, hanem valamiféle vízpumpa vagy mit tudom én mi nem működik rendesen.

Szőke vagyok és nő :-) szóval tök kuka az egészhez, csak logikázom.

2012. nov. 30. 09:23
 3/6 anonim válasza:

Abból ítélve, amit mondasz, egyáltalán nem biztos, hogy vízkő. Lehetséges, hogy túl finomra őröl. Az őrlőjén kéne durvítani. Valszeg van rajta egy őrlő finomság állító tekerentyű, vagy csuszka. Azt tedd nagyobb számra.


A vízkőtlenítés egyszerű: fogsz 1-2 liter vizet. literenként 1-2 evőkanál citromsavat feloldasz. ezt teszed a víz adagolójába, és ürejáratban átmosod vele a cuccost. Utána pedig ugyanezt tiszta vízzel

És lehetőleg vízlágyító kancsóból tegyél bele vizet, és időnként (havonta pl.) vízkőtlenítsd.

2012. nov. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

hm, tényleg van ilyen finomság állító rajta.

azért ha tényleg ez a probléma forrása, akkor no comment :-)

tényleg állítottam az őrlés finomságán, mert baromi gyenge kávét főz a durvára darált kávéval. Nya, kipróbálom.

Köszönöm a tippet. :-)

2012. dec. 1. 00:50
 5/6 anonim válasza:

Csak óvatosan, mert ha túl finomra őrlöd, vagy túl sokat adagolsz, simán lehet, h nem folyik majd le semmi. olyan 25ml 25mp alatt az kb. jó. És még annyi, hogy "gyenge" kávé oka lehet az is, ha valamit nem tisztogatnak eléggé. Lerakódik a sok kávéolaj, és megavasodik, és az amúgy is állott kávéd még íztelenebb lehet.

Bocs, ha mindezt nem így csinálod, csak sok ilyet láttam már.

2012. dec. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ma visszaállítottam a finomságon. Azóta működik rendesen. :-)

Nagyon köszönöm a sok jó tanácsot!

A kérdésem még az lenne - látom eléggé otthon van a kávéfőzőgépek ügyében - a vízkőtelenítésre vonatkozóan.

Kávéval együtt főzzem le az ecetes vizet? hiszen kávé nélkül nem indul el. Melyik részét kell tisztítani, hogy elkerüljem amit korábban írt? elég azt az egységet kiemelnem, ami a darált kávé adagolása történik?

Elnézést, ha butaságokat kérdezek, de egy szőke nő problémázik :-)

2012. dec. 2. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!