Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Normális-e az, hogy folyamatos...

CcAaSs kérdése:

Normális-e az, hogy folyamatosan elfújja az örlángot a szél, parapetes konvektornál?

Figyelt kérdés
Gázszerelő - több is - eddig nem tudott megbirkózni a problémával. Így nekem kell folymatosan begyújtanom az őrlángot, ha nem akarom hogy a szobám kihűljön!

2012. dec. 3. 09:40
 1/5 Mara Acoma ***** válasza:
Arra nem tudok válaszolni, hogy normális e, de mamámnál is mindig kialszik a legkisebb huzatra is. Mindig újra kell gyújtani, meg vigyázni az ajtó-ablak nyitogatással. Náluk sem tudott mit kezdeni a szerelő, de azért elkért 3ezret...
2012. dec. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is kialszik, de csak nagyobb szélben. Nyilván az is befolyásolja, hogy mennyire van szélvédett helyen a nyílás, milyen hosszú a cső, milyen a kialakítása(nálunk viszonylag szélvédett).
2012. dec. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Jézus :) válasza:

Nem, nem normális.

Örökláng, ezért ez a neve.

Nem lehet a kivezető cső (ami átmegy a falon) és a fal között túlságosan nagy rés. A megfelelő, ha egyáltalán nincs. Mivel zárt rendszer. Fordított esetben elfújhatja a lángot a huzat. Illetve, minden főtési szezon előtt ajánlatos kitisztítani az kivezető csövet.Nem kell gázszerelő. Kintről leszedet a védő burkolatot, és kis seprűvel, kefével kitakarítod a pókhálóktól. Ez a legfontosabb.

2012. dec. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
Én úgy csináltam,hogy azt a kis lyukat kitágítottam tűvel,amin keresztül megy a gáz.Így sokkal nagyobb lett az őrláng,és semmilyen huzat nem tudja elfújni. A másik dolog,hogy ha teljesen le van kapcsolva,akkor is elég jól melegít.(A macskák azon melegszenek)
2012. dec. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

# 3 -as válasz a helyes.

minden fűtési szezon előtt, ki KELL tisztítani (tisztíttatni) a készüléket és a levegő bevezető/égéstermék elvezető csövet.

(ezzel meg fog szünni, az őrláng elalvása, ha a szél belefúj...)

2012. dec. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!