Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hány évi használatra tervezték...

Hány évi használatra tervezték a panelházakat?

Figyelt kérdés
Mit fog csinálni az állam ha már sorjában mindeggyik lakhatatlanná válik?
2012. dec. 5. 14:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%
80 (bár valószínűleg úgy gondolták, hogy örökre) ... szép világ lesz amikor a homlokzati panelek elkezdenek majd lepotyogni
2012. dec. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

mi még egykor úgy tanultuk,hogy a téglaépületek élettartama az 100 év,a paneloké meg 50,

de ahogy elnézem a most 40 éves panelházakat,hát szerintem ezek is kibírják 100 ig,

2012. dec. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
a gyenge keresztmetszet a homlokzati panelek hegesztése
2012. dec. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szerkezeti hibás a beton, akkor a panelek akár 100 évig is bírják. A probléma a közmű vezetékekkel van. Víz, szennyvíz, villany, fűtés. Ezeket 40-50 év után illene cserélni, de egy 40 lakásos 10 emeletesben ez esélytelen. Nincs a lakóknak pénze, és jó részüket nem is érdekli. A karbantartás hiánya szintén sokat ront az ilyen épületek állagán. Többször hallani olyan paneltüzekről ahol a zsíros lerakódás gyullad be a szellőzőben. Az ilyen tűz szinte megállíthatatlan. Mivel a panelházak társasházak, tehát a lakók tulajdonában vannak, az állam semmit sem fog csinálni, max. támogatja a lakóközösséget, ha a lakók először egymás között megegyeznek.
2012. dec. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A miénknél 3 lakás van egy szinten és szépen fel van újítva, A liftet is pár éve cserélték és a vízvetekékek is rendben vannak a ház pedig a 70-es években épült, vagyis akkor még vagy 40 évig bírni fogja?
2012. dec. 21. 16:39
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Még 40-50 évet simán kibírnak szerkezetileg. Emiatt nem kell izgulni.

Addigra pedig vagy lesz valami technológia, amivel fel lehet őket újítani, vagy lebontják őket. Persze akkor sem egyszerre az összeset egy év alatt.


Szívesen laknék én ilyen "kis" 40 lakásosban. A miénk ugyanis 256 lakásos. Addig nincs is értelme semmilyen közműfelújításnak egyáltalán a kezdeményezésének sem, amíg sokan milliós tartozást halmoztak fel az évek óta tartó közös költség nem fizetése miatt. Vagy amíg egyes lakótársak a folyosóra borítják ki a szemetet és a liftbe sz@ratják a kutyát. A legnagyobb probléma, hogy ezek az emberek nem is fogják fel, hogy ez mért baj, nekik ez a természetes.

2012. dec. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

én még úgy tanultam, hogy kísérletképpen a demográfiai robbanás, a népesedés növekedése miatt tervezték átmeneti lakásoknak a paneleket, maximum 30 évre. Az első ilyen telep a Békásmegyeri volt. Mikor kezdte elérni a 30 évet, átértékelték az időtartamot és meghosszabbították 50 évre.

Lassan azt is eléri.

Gondolom az új lakóparkok váltanák ki a panel lakótelepeket, csak nincs azonos árfekvésben, emiatt a panelben élők nem tudnak szabadulni.

Bár, szerintem az új építésű lakótelepek sem különbek a panelnál, egyik kutya, másik eb.

2012. dec. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Így van, ahogyan az utolsó írta, csak nem 30, hanem 40 év volt a kalibrált élettartam.

Ideiglenes lakásnak tervezték addig, amíg meg nem jön hamarosan a kommunizmus...


Hirtelen akartak egy csomó embert lakáshoz juttatni.

Annak idején nagy szó volt egy ilyenbe beköltözni.

Mára ez a helyzet alaposan megváltozott.

Aki tudott már "elmenekült" onnan.

Irreálisan megdrágult a rezsijük és sajnos a legtöbb lakótelep elkezdett elszegényedni és gettósodni.


Feljebb jól lepontozták azt a válaszolót, aki megírta, hogy sajnos a panelek összehegesztése a "gyenge láncszem".

Pedig a látványos külső hőszigetelés nem fogja összetartani majd, ha a rozsda megeszi a vasakat a hegesztéseknél!!


Ez kb olyan, mint egy rákos betegre szép ruhát adni.

Kívülről jól mutat, de akár melyik pillanatban beüthet a krach!


Én biztosan nem vennék panelt...

2012. dec. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%

"Én biztosan nem vennék panelt..."

Gondolod, akik panelt vesznek, azért veszik, mert annyira imádják ezeket az épületeket?!

Ha az a két választási lehetőséged lenne, hogy panelba költözöl, vagy mehetnél a híd alá csövezni, melyiket választanád?

2012. dec. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Utolsó!


A panelt nem ingyen adják, így nem alternatíva a híd alja!!


Aki felelőtlenül 10-15 milliót kiad egy olyan lakásért, aminek bizonytalan az állaga, az ne az adófizetők pénzén akarja majd felújíttatni azt!

2012. dec. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!