Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakásban, szélső lakásban...

Panellakásban, szélső lakásban lakunk, penészedik a sarokban a fal. Milyen megoldás lehetséges megszüntetésére?

Figyelt kérdés
Külső szigetelés nem lehetséges, így belső megoldás szükséges. Az járható út, ha ennek a szobának a sarkát és két leghidegebb falát teljes egészében EPS lappal beborítom, illetve ezt letapétázom? Így a penészedést meg lehet akadályozni azokon a területeken, vagy mögötte be fog penészedni? Nem az egész szobát akarom így leszigetelni és ragasztanám a lapokat. VÉLEMÉNYEK?

2012. dec. 8. 21:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne. Nálunk mindegyik szoba penészedik, amióta megcsinálták a,fűtéskorszerűsítést... Étrhetetlen.
2012. dec. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vajda Blandina ***** válasza:

Van erre több megoldás, ami viszont biztosan nem jó, az az EPS-lapok beragasztása.

Több lépést is kell tenni.

1. párát 55-60% alatt tartani, rendesen szellőztetni, a műanyag keretű nyílászáró van, akkor arra résszellőzőt szereltetni.

2. a fal felületi hőmérsékletén emelni. A belső oldali szigeteléssel óvatosan kell bánni, de nem lehetetlen.

Lehetséges anyagok:

expandált parafa glettelve 20 mm + glett + ragasztó

INHEMIWA - előregyártott panel 40 mm + glett + ragasztó

Masterclima

Ytong Multipor 50 mm

Van egy remek rendszer, az Emoton, ez egy kicsit összetettebb kivitelezésű.

Részletesen olvashattok itt: www.parafa.net/web/index.php?option=com_content&view=article&id=97&Itemid=102

A penészesedést ezekkel a megoldásokkal valószínűleg el lehet kerülni.

2012. dec. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, ez ellen a legjobb a gyakori szellőztetés és az erősebb fűtés.
2012. dec. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vajda Blandina ***** válasza:
100%
Nos, ez utóbbi második része nem túl jó tanács - szellőztetés jó, fűtés akkor, ha a közvetlenül falat fűtik. Ha a levegőt, a nagyobb hőmérsékletű levegő még több párát tartalmazhat.
2012. dec. 9. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Brmilyen furcsa, de az ember azért cseréltet ablakot, hogy könnyebb legyen utána, kényelmesebb, nem pedig azért, hogy sokat kelljen szellőztetni, illetve még több nyűg legyen. De ezután társadalompolitikai papolás jönne, így a lényegre térek. SAVO-val lefújtam a penészt, majd ahol kellett, letöröltem meleg nedves ruhával. De volt ahol úgy hagytam. Ez nagyából a penészt megette. Egyenlőre. De amint jönnek a jó idők, egy belső hőszigetelést fogok csinálni, az egyik kommentelő jó tippeket adott szigetelőpanelekre. Bár van ami drágább, de majd az ár/érték arány dönt.
2012. dec. 9. 20:05
 6/6 JodieMclood válasza:

Nálam is előjött ez a penészhiba. Több évig semmi most 1 éve visszajön mindig pedig én is fújom SAVO-val de sajnos csak időleges megoldás. EPS-t én sem javaslom mert mögötte penészedhet hiába nem látod.

A szellőztetés is egy megoldás lenne de akkor ugye megfagy az ember . Meg észre vettem hogy csak a fal azon része penészedik ahol nincs alatta radiátor. De hát nem lehet mindenhol a falat is fűteni ugyebár.

Én most majd a penészgátlós festéket fogom kipróbálni, olcso és remélem jó megoldás is lesz.

2013. márc. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!