Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vályogház aláfalazásának,...

Vályogház aláfalazásának, leszigetelésének mennyi lehet kb. a költsége nm-enként?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 13:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Alapja van? Értesz az ilyesmihez valamennyire?
2012. dec. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát az alapja nem egy nagy szám, sávalap, igaz már min. 100 éve áll. Vizesedés miatt kellene leginkább alátákolni egy kicsit, mivel az alsó vályogok majd porladoznak szét a nagy súly miatt, meg kicsit jobban összerepedezett a fal. Hát annyira nem értünk hozzá! :D


Igazándiból olyan durva, sacc/kb.-ra vagyok kíváncsi.

2012. dec. 21. 12:37
 3/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok bemásolom egy hasonló kérdésre adott válaszomat mert én ezt magam oldottam meg: Na jó napot.A ház amiről szó van kb 40 -50 m2 er.Akartam hozzá toldani egy új részt de előbb ezt akartam felújítani egyáltalán kíváncsi voltam rá hogy meg tudom e oldani.Vettem egy keverőt a legkissebbet legolcsóbbat( ezt már megbántam ) majd hozattam sódert cementet és vettem vastag foliát.Majd hogy haladjon is a munka felfogadtam két napszámost akik a munka nehezét csinálták.Plusz apám és bátyám.A lényeg hogy kb1.30 m er hosszan gödröt ástunk a fal alá kb 40 cm mélyet majd ugyanennyit kihagytunk ami tartja a falat majd újra ásás és újra kihagyni míg körbe nem értünk.Ezután a foliát áthúztuk a fal alatt és felhajtva felszögeltük a falra .A vakolatot persze kívül belül le kell verni legalább egy 20 cm ert hogy a foliát fel tudjuk rögzíteni.A fal alja ha vizes úgy is rossz.A fóliázást is megcsináljuk minden gödörnél.Na ez volt a munka nehezebb része.Ezután betonkeverés következik sok cementel .Jó hígat kevertünk hogy könnyen befollyon a helyére.Egyenként beöntögettük a gödröket.Én nyáron csináltam így a beton gyorsan kötött.Kb 4-5 nap múlva megismételtük mindezt a müveletet a fenn maradt részekkel.Arra figyelni kell hogy a második alkalomkor mikor foliázunk úgy tegyük be hogy fedésbe legyen az előző foliával mert csak akkor szigetel rendesen ha mindenhova kerül folia.Az ásás kívül belül egyszerre történt nekem belül nem volt betonozva csak döngölt földes volt. Ha a tiéd betonozott azt fel kell verni legalább a fal mellett körbe hogy tudj ásni .A mikor már minden kész volt lebetonoztuk az egész házat.Majd mikor megszáradt körbe levágtam szikével a felhajtott foliát az aljzatbeton szintjénél és kész.Majd kívülröl járdabeton és fólia levágás.Én az egész vakolatot cseréltem kívül belül persze ez nem muszály.A müvelet kőművest nem igényel maga csak az ásás szigetelés alábetonozás két szer egy nap két tálca sör és tényleg nem került többe kb 150000 nél. Ha kérdés van kérdezz.
2012. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Oké. Ezt még mi sem tudjuk, igazából a felázott vályog cseréje lenne a lényeg, na meg persze leszigetelni, még ha maga a téglasáv alapnak nem is lenne alábetonozva egy darabig (nagyobb az épület mint 250nm), elvégre 100 év óta biztos áll beton nélkül, csak a tavalyelőtti vizes év azért betette a kaput. Előtte is már volt azért repedve itt-ott, de nem ennyire! Én személy szerint úgy vagyok vele, hogy kár lenne hagyni összedőlni, de annyit meg már értelmetlennek tartunk rákölteni amennyiért egy közepes méretű házat fel bírnánk építeni. És azért akkor csak minden porcikája új. Akár úgy, hogy ennek a lakrészét szétkapni és annak a helyére. Az kb. 170 nm. :-) Akkora meg felesleges lenne, most sincs igazán kihasználva mint ahogy kellene!
2012. dec. 21. 20:02
 5/16 anonim ***** válasza:
Akkor marad az aláfalazás körbe.Két-3 sor vályogot téglára cserélsz egyúttal a sávalapra szigetelést teszel.De az árat így megmondani nem lehet sok mindentől függ.Milyen széles a fal stb.Meg kellene nézetni egy kőművessel.De nem muszáj a leg fiatalabbhoz fordulni az öregebbek talán már több ilyet csinálhattak .Aki csinált már ilyet megfogja tudni mondani mennyibe kerül és megéri e annyit ráfordítani.Saját véleményem szerint kizárt hogy ne kerülne jóval kevesebbe mint úlyat építeni.
2012. dec. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A vályogot nem szabad szigetelni. Azért vizesedik, mert odafolyik valahonnan a víz. A vizet kell elvezetni, nem a falat szigetelni. A vályognak kell egy minimális nedvességtartalom. Ha minden nedvességet elzársz előle, akkor összeszárad és kidől úgy ahogy van. Körbe a falszint alá kell kiépíteni dréncsövezést. A vakolatot meg kell vizsgálni, hogy légáteresztő-e, ha nem, akkor le kell verni és lélegző vakolatot feltenni, és csak tiszta mésszel szabad lefesteni. Ahol sérült a falazat, ott nyilván ki kell javítani, de semmiképpen se zárd el teljesen a nedvességtől. Itt egy link hogy hogyan kell kezelni a vályogházakat: [link] a legtöbb esetben a problémák házilag, némi odafigyeléssel és a fontos dolgok figyelembevételével simán megoldhatók.
2013. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Még ekkora marhaságot jó hogy ne locsoljam mi? Laktál te már vizes dohos penészes vályogházban? Gondolom nem mert akkor nem írnál ilyen képtelenségeket.Szerinted miért van annyi cég aki utólag szigetel vályogházakat ?Igen is alulról szigetelni kell különben szét málik a víztől.A többi igaz légáteresztő vakolás és festés.Te ilyenbe szeretnél élni?A tetőig vizes: [link]
2013. jan. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

"A vályogot nem szabad szigetelni. Azért vizesedik, mert odafolyik valahonnan a víz. A vizet kell elvezetni, nem a falat szigetelni. A vályognak kell egy minimális nedvességtartalom. Ha minden nedvességet elzársz előle, akkor összeszárad és kidől úgy ahogy van."


Azért én ezzel nem értek egyet, mert nem volt víz a fal tövében mégis párszor levizesedett az alja, mivel régen is csinálták, meg az akkori "szigetelés" hagy némi kívánnivalókat maga után és mostmár a felázott vályogok mállanak, porladnak. Ezért kell majd aláfalazni ha azt akarjuk, hogy ne dőljön össze, csak nem kis munka egy 260nm-nél is nagyobb háznál...

2013. jan. 31. 14:09
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát én sem értek egyet vele ezért írtam hogy ekkora marhaságot még nem hallottam hogy a vályognak jót tesz a víz.
2013. jan. 31. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Így van. A vályognak ellensége a víz!
2013. jan. 31. 14:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!