Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eltudnánk adni?

Eltudnánk adni?

Figyelt kérdés
Úgy van hogy van egy 10 000 000.Ft-os tartozásunk.És egy lakásunk ami hát nem egy álom hház és utálunk ott lakni.Csak azért vagyunk még ott mert nem tudnánk elmenni.Anyukám és a bátyám a haszonélvező de őket utálom mindig csak kihasználnak,a férjemet utálják és ahol csak lehet belekötnek.Ők nem laknak a házban csak az ővék.Nem lehetne azt,valahogy megoldani hogy eladjuk a házat és vennénk egy SAJÁT házat?Vagy ha nem is akkor mni lenne a megoldás.A férjemnek megszünt a munkahelye,így nincs mukálya csak alkalmi.Én gyógypedagogus vagyok de az pont annyi hogy a rezsi ki van fizetve és akkor még nem ettünk pedig van egy 7 éves kisfiúnk és egy 3 éves kislányunk.A párom anyukájától a szó szoros értelmében rengeteg ételt kaptunk és sokszor pénzben is kisegített.Most mi lenne a megoldás?

2012. dec. 9. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Anyukám és a bátyám a haszonélvező....

Eltudjátok adni a házat simán ha ők is ezt akarják + 3 felé osszátok a pénzt kivéve ha véletlen lemondanak a részükről + a bank is igényt fog tartani a pénzére vagy hitelátvállalással esetleg lehetséges lenne a dolog ha a vevő is úgy akarja (nem tudom,hogy működik a banknál ez).Teljesen leegyszerűsítve nagyon sokat kell,hogy érjen az a ház hogy mindent rendezni tudjatok + másikat vegyetek. Vagy megveszed anyud és bátyád részét...vagy inkább nem ugrálsz 2 gyerekkel és egy munkanélküli férjjel.

2012. dec. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De az a baj hogy ők nem akarják eladni.
2012. dec. 9. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem ha nem vagyok tolakodó hogy jött össze 10 milla tartozás?
2012. dec. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem akarják eladni akkor az nem lesz eladva.
2012. dec. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hitel.Abból sajnos összejött ez.Azt nem lehetne valahogy csinálni,hogy mi kiadjuk ezt a lakást és akkor abból mi fizetnénk a mi albérletünket ahol laknánk?! Azt ugy nem lehetne?Vagy ahhoz is kell az engedély.Elfelejtettem írni,hogy én vagyok a tulaj és 2 haszonélvező a bátyám és az anyám.
2012. dec. 9. 20:40
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A haszonélvezet jogosultja az a személy, aki egy adott ingó vagy ingatlan tulajdonjogával nem rendelkezik, de azt birtokolhatja, használhatja és a használatból eredő hasznokat élvezheti. Időtartamát tekintve beszélhetünk meghatározott idejű vagy holtig tartó haszonélvezetről. A haszonélvezet időtartama alatt a tulajdonosnak nincs joga a birtokláshoz, a használathoz és a hasznok begyűjtéséhez, kivéve ha azt a haszonélvező átengedi számára. A tulajdonos a tulajdonjogot bármikor átruházhatja vagy eladhatja, azonban ez a haszonélvező személyét nem befolyásolja, így az eredeti haszonélvező továbbra is a dolog haszonélvezője marad a haszonélvezeti szerződés szerinti időpontig. A haszonélvezeti jog nem ruházható át, nem adható el!

A tulajdonosnak tiszteletben kell tartania a haszonélvező birtoklási, használati és haszonszerzési jogát, így csak abban az esetben használhatja az ingatlant, ha azt a haszonélvező megengedi számára.

2012. dec. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!