Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A konvektorunk néha óriásit...

A konvektorunk néha óriásit kattan. Mostanában kezdte el. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
Eddig csak akkor kattant egy nagyot, miután lekapcsoltam, de tegnap óta akkor is, mikor hármason megy. Naponta kb 3-4 alkalommal rám hozza a frászt.

2012. dec. 10. 18:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A lehülésnél meg a felmelegedésnél csinálja ezt.Ha megy a 3-ason de elért egy hőfokot akkor leveszi a lángot majd mikor az érzékelő hülést érzékel akkor bekapcsol.
2012. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hőtágulás miatt a lemezei egymáson elcsúsznak, és mint a földrengésnél, kijön belőle a feszültség.


Szén-monoxid érzékelő van a szobában?

2012. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

nincs szén-monoxid érzékelő.

Ezek szerint kellene ?

2 hónappal ezelőtt pucolta ki a szerelő, és át is nézte mindhármat. Egyébként a másik konvektor ha maxon megy kb fél órát, elég fura (égettszerű) szag lesz a szobában.

2012. dec. 10. 20:12
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet hogy azért kattog jobban, mert a hidegebb idővel nagyobb a hőkülönbség.Kintről most már jeges szél fúj bele, eddig talán nem volt ilyen nagyon hideg.Emiatt lehet.Az égett szag meg természetes, ha nagyoobbra van véve, pláne, ha ritkán veszed maximumra.
2012. dec. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mienké' is szokott ilyet csinálni. Mint látjuk még mindig itt vagyok (sajnos) szóval a szénmonoxidtól nem kell annyira parázni, mert elég masszívak ezek a szerkezetek.
2012. dec. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A hőtágulás miatt kattog. Fura szag pedig általában attól van, hogy ég le a por.
2012. dec. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
De csak egy óriásit szokott kattanni (tudom, hogy a hőtágulás miatt halkan kattog), azért kérdem, mert eddig nem csinálta, pedig már egy ideje rendesen fűtünk, és megy maxon is. Van egy 14 hónapos baba, és szokott a konvektor közelében lenni, és féltem őt.
2012. dec. 11. 07:10
 8/8 anonim ***** válasza:

Tényleg a hőtágulás miatt van.A szénmonoxid érzékelőre nekünk több gázszerelő azt mondta,hogy nincs értelme,mert a gázkazánoknál szokott előfordulni.

Nekünk is szokott kattanni és tényleg akkor,mikor bekapcsol.

2012. dec. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!