Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Bolhairtás a lakásból?

Bolhairtás a lakásból?

Figyelt kérdés
Melyik az a legerősebb vegyszer ami kiírtja a bolhákat a lakásból? Nagyon fontos lenne és sürgős mert nemsokára kisgyerek kerül haza. Próbáltuk már őket irtani de mindig vissza jönnek. A Bio kill sem használ.

2012. dec. 10. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
lehet kapni ilyen hintőpor szerű bolhairtót, azt széthinted a házban és az elpusztítja őket.
2012. dec. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Neostomosan. És nem elég egyszer, hetente meg kell ismételni legalább 3x. Bútorok, heverők, fotelek alul-felül-minden résznél befújva. Padló felmosva. Falszéleken Piretrin extrával beszórni, otthagyni. De próbálkozhatsz hivatásos rovarírtókkal is. A neten találsz bőven. Csak beírod: bolhaírtás.
2012. dec. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem semmilyen kész vacak nem vált be. Csak az ecet. Egy puha kefével (nem szivaccsal) ecettel átkeféltem a szőnyegeket és a kárpitos bútorokat. A bolhák eltűntek, és a szőnyeg is visszanyerte a szép színét.

Igaz, hogy utána jól ki kell szellőztetni.

2012. dec. 11. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Mindent megpróbálunk mert ez már elviselhetetlen
2012. dec. 11. 11:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a kertészeti boltokban kapható porra szavazok..."viszonylag" olcsó is >>>

[link]

A tyúktetűre is ez a legjobb-kipróbálva!

2012. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Czakó Lajos ***** válasza:
100%

Bolhákról


Emberbolha (Pulex irritans):

Magyarországon közel 50 bolhafaj fordul elő, amelyek emlősökön és madarakon élősködnek.

Többnyire egy-egy állat vérével táplálkoznak, nevük is ennek megfelelő (pl. kutyabolha, macskabolha stb.). A legtöbb bolha azonban megszokott gazdáján kívül más fajból is szív vért. Az embernek és a sertésnek közös a bolhája, amelyet talán „részrehajlóan” emberbolhának nevezünk.

Ez az egész Földön honos, kozmopolita bolhafaj valószínűleg másodlagosan lett az ember élősködője. A különféle bolhák felismerése hasonlóságuk miatt igen nehéz. Az egyes fajok a fejükön, illetve torukon levő, durva fogakból álló ún. fésűszerv elhelyezkedése alapján különböztethetők meg.


Az emberbolha biológiája:

2-4 mm hosszú, fényes, oldalról erősen lapított testű, sötétvörös vagy gesztenyebarna színű, szárnyatlan rovar. Fején és torán fésűszerv nincs. Lábai erős karmokban végződnek. Hátsó pár lábának fejlett izmai segítségével akár 5-10 cm magasra és 10-30 cm távolságra is ugrani képes. Ez a képesség részben a bolha menekülésüket segíti, részben a táplálékszerzés során egyik gazdáról a másikra való átugrást teszi lehetővé. Teste a vérszíváshoz alkalmazkodott, szőrzete hátrafelé irányul, azon kiálló részek nem találhatók, tehát alakja igen alkalmas a szőrben és ruházatban való gyors előrehaladásra, illetve tartózkodásra.

Teljes átalakulással fejlődik. A peteérés csak a vérszívás után indul meg. A nőstény szabad szemmel alig látható petéit (egy-két éves élettartama során 4-500 db-ot) közvetlenül a vérszívást követően, válogatás nélkül többnyire a földre ejti, amelyek ragadós felszínük miatt végül a padozat porába kerülnek. A bolha alkalmilag petéit a ruházatra és az ágyra is elhelyezheti.

Az általában 4-5 napos érési idejű peték 6°C alatt nem kelnek ki, 27°C-nál melegebb hőmérsékleten pedig elpusztulnak.

A petékből kikelő szőrös testű, szem nélküli, fénykerülő, hernyószerűen araszolva haladó lárvák a por, vagy a szemét szerves anyagával táplálkoznak, és különösen ott fejlődnek jól, ahol a szerves anyagban az imágók testváladéka és vér is található. Fejlődési idejük a hőmérséklettől, a relatív páratartalomtól és a tápláléktól függően nyári melegben 30-45 nap, télen azonban 300 nap is lehet. Legkedvezőbb számukra a 70% relatív páratartalom és a 20°C körüli hőmérséklet. Száraz helyen, 40-50% relatív nedvességtartalom alatt elpusztulnak.

Három vedlés után a lárvák bebábozódnak, majd a bábból a kifejlett rovar rendszerint a lépések okozta rezgés hatására, legtöbbször a lábdobbanásra ugrik ki és azonnal a vért adó gazdára igyekszik felkapaszkodni.

Részben imágó, részben bábállapotban telelnek át, de melegebb helyen télen is fejlődnek.

Az imágó kizárólag vérrel táplálkozik. A vérrel pazarol, mielőtt megtölti gyomrát, egész bélrendszerét átmossa, mindaddig, amíg végbelén a friss vér ki nem freccsen. Ezért bolhacsípés után a fehérneműn friss vérfoltok találhatók. Vérszívása 1 perctől 2-3 óráig is eltarthat, leggyakrabban boka és csukló, valamint az ágyék tájékán találkozhatunk bolhacsípéssel. Jóllakás után a gazdát elhagyja és a beszívott vér megemésztéséig védett, sötét helyen (pl. ágynemű között, levetett ruhában, kárpitozott bútorok mögött, padlózaton stb.) tartózkodik. Meleg szobában akár naponta, hűvösebb időben ritkábban szív vért, 13°C hőmérséklet alatt táplálkozása szünetel. Táplálék nélkül hideg időben és magasabb páratartalom mellett 1-3 hónapig képes élni. Üres épületben hosszú ideig vár a táplálékforrás visszaérkezésére. Táplálékul bármely állandó testhőmérsékletű állat vére alkalmas, így szükség esetén különféle házi- és haszonállatokon (pl. kutyán, macskán, sertésen, baromfin, nyúlon), esetleg vadállaton (pl. borzon) is megél. A bolha fénykerülő, többnyire olyan helyeken tartózkodik, ahol reménye van arra, hogy a vért adó gazdát rendszeresen megtalálja. Legkedvezőbb számára a 18-20°C hőmérséklet és a 70-80%-os relatív páratartalom. Melegben igen élénk, hidegben szinte mozdulatlan.

Mivel életének nagy részét a lakásban, illetve a sertésólban, tehát optimális környezeti feltételek mellett éli, ezért az évszakoktól függetlenül elszaporodhat.

A hőmérséklet és a relatív nedvességtartalom viszonylag szűk határai miatt a szezonális bolhainvázió döntően július-szeptember között jelentkezhet. Legkevesebb rovar a tél végén található.

Érzékszervei elég fejlettek. Ügyesen mászik, a szőrben és tollban jól halad előre. Sima felszínen szalad és ugrál, de elég ügyetlen. Ugorva éri el áldozatát, amelyet ugorva hagy el. Főleg akkor mozog, ha a vért adó gazda nyugalomban van. Fejlett hőérzékelő képessége miatt az elhullott, kihűlő állatot már néhány másodperc után elhagyja.

Elsősorban passzív úton terjed. Az elbolhásodott helyekről a felkapaszkodott bolhát az ember viszi magával. Egyik emberről a másikra alkalmanként át is ugorhat, sőt egyik helyiségből a másikba át is vándorol. Terjesztésében a háziállatok (pl. kutya, macska) is szerepet játszhatnak. Jelentős mértékben csak ott szaporodnak el, ahol a lárvák fejlődése zavartalan.

Különösen kedvezőek számára a rögzített pad- és széksorok közötti nehezen takarítható hézagok, így a színházak, mozik és tömegközlekedési eszközök (járművek), valamint a nyirkos, földes szobák padlója, deszkapadlózata és a tantermek dobogó alatti területei.

Ólban és istállóban, valamint hosszabb ideig, több hónapig takarítatlan lakásban található szerves anyagban hihetetlen mértékű bolhainvázió jelentkezhet.

Bolhairtásra elsősorban a permetezéssel történő, tartós méregmező létrehozása alkalmas.

2013. jún. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Czakó Lajos ***** válasza:

Bolha és tetű


Évtizedekkel ezelőtt nem voltak tele a boltok polcai különféle parazitairtó, illetve -megelőző készítményekkel. A lelkiismeretes állatbarátok azonban már akkor is megpróbáltak védekezni az emberre, kutyára, macskára és ezekkel egy közösségben élő más állatokra sem veszélytelen paraziták ellen.


Az 1:2 arányban összekevert almaecet és víz az egyik leghatékonyabb bolhaírtó szer. Ami még külön figyelemreméltó, hogy olcsóbb, mint a gyári készítmények, és nem tartalmaz esetleg káros kémiai anyagokat.


A dél-európai országok háziállattartói hagyományosan használják erre a célra a különféle illóolajokat. Bevált recept, hogy 1 evőkanál olívaolajhoz 2-3 csöpp levendula- és eukaliptuszolajat kevernek, és időnként ezzel bedörzsölik a kutya vagy macska nyakát, hajlatait, hasát.


A bolha és tetű elleni – mai, korszerű technológiával gyártott – nyakörvek szintén a régi tapasztalatokhoz, ősi receptekhez nyúlnak vissza.


Akinek kedve van, maga is elkészítheti. Az állat nyakának átmérőjéhez illő, nedvszívó, nem műszálas textil zsebkendőt vagy kendőt 12 órán keresztül az alábbi folyadékba kell áztatni:


2-3 csöpp levendulaolaj (vagy friss levendula)

1/2 teáskanál kakukkfű (ha van, akkor friss!)

1 kávéskanál édeskömény,

1-2 gerezd apróra vágott, összenyomott fokhagyma,

1 teáskanál tiszta alkohol (vagy vodka)


A keveréket annyi szénsavmentes ásványvízben kell tenni, hogy az a belehelyezett kendőt ellepje. A nedves kendőt kiszárítva, lazán az állat nyakára (kutyák esetén a nyakörv mellé) kötve, hetekig védettség biztosítható a nemkívánatos élősködők ellen.


Hangyák ellen


A kávézaccot, a hangyák sem szeretik túlzottan: azokat a területeket, ahol a kis rovarok felütötték fejüket, érdemes kávézaccal felhinteni, de a hangyaboly kellős közepébe is lehet szórni, rövid időn belül odébbállnak majd.


Bolhairtó

Kicsit bizarr ötletnek tűnik, de állítólag a kávézacc a házi kedvenc bolhátalanításában is kiváló. Csak bele kell masszírozni az állat szőrébe a zaccot, és a bolhák máris egy új gazdi után néznek.

2013. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Czakó Lajos ***** válasza:
100%

Ne felejtsük el,hogy a bolhát,tetvet,csótányt,stb. első kezelésre lehetetlen ki irtani.Ugyanis a fújós spray-k csak azt a rovart öli meg ,amelyiket abban a pillanatban eltalálja.Mert a többi addig is meghúzódhat szőnyegekben,ruházatokban,falrésekben,stb,megvárva az irtó szagának elillanását és ismét akcióba lépnek.Arról nem is beszélve,hogy az elrejtett peték burkában kiröhög minket ezernyi kis vérszívó.

Tudnunk kell azt,pl. a bolhákról,hogy kb.50 fajuk létezik.

Ezek közül némelyik immunis bizonyos szerekre,ezért van az.hogy van aki egyfajta szerrel sikerrel jár,ugyanezzel a szerrel más pedig nem.A bolhák kiirtására több fajta házilag elkészített szer létezik.Viszont mivel nem tudjuk,hogy melyik fajta bolhával van dolgunk,ezért többfajta kísérletet kell elvégeznünk.Az összeset most nem tudom részletezni,(mert sietek bolhát irtani:))de néhány tippel bízom benne,hogy tudok segíteni.

1. NINCS OLYAN ÉLŐSKÖDŐ,AMELYIK LÁRVÁJA ELLENÁLLNA A KÁMFORNAK.NAGY CSÍRAÖLŐ HATÁSA VAN FAHÉJ ÉS SZEGFŰSZEG PORÁNAK IS.Ezzel érdemes beszórni szőnyegeinket,falsíkokat,ágyréseket,stb.

2. KUTYA MACSKA STB LAKRÉSZÉNÉL ÉRDEMES MENTA GALLYAKAT ELHELYEZNI MERT EZEKET IS IGEN SOK BOLHAFAJ ELKERÜLI.

A PORRÁZUZOTT MENTA LAKÁSBAN VALÓ SZÉTSZÓRÁSA HOSSZÚ VÉDELMET ADHAT.

(Többmint 3000 olyan növény van amely elűzi a rovarokat.ezeket vegyesen keverve érdemes használni,mert nem mellékes hogy a lakást is jó illatúvá teszi,és nem káros az egészségre!!!!!!

2013. jún. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Czakó Lajos ***** válasza:
100%

FELSOROLNÉK EGY KÉT DOLGOT AMI JÓL JÖHET.

LEVENDULA,KAKUKKFŰ,ROZMARING,MENTA,ORVOSI ZSÁLYA,FAHÉJPOR,SZEGFŰSZEG.

2013. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Czakó Lajos ***** válasza:
100%

MORZSIKA


A világ egyik legrégibb és legártalmasabb rovarölő szere ez a por amelyet ennek a krizantém fajtának a szárított virágaiból állítanak elő.

A morzsika por elpusztít minden vérszívó rovart: bolhát,legyet,szúnyogot,molyt,csótányt,stb

Nem ismerünk olyan rovart,amely ellenállóvá vált volna ezzel a figyelemre méltó növénnyel szemben.A morzsika ártalmatlan az emberre és a melegvérű állatokra nézve.N emcsak por alakban használhatjuk,hanem oldatban is.Porként alkalmazhatjuk magában,da keverhetjük liszttel is,hogy körülszórjuk vele a helyiségeket,különösen ott,ahol nyílás vagy repedés tátong.De készíthetünk erős főzetet is belőle,miután leszűrtük,párologtassuk el.

2013. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!