Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Családi ház ereszcsatorna...

Családi ház ereszcsatorna cseréjére mennyi a reális ár?

Figyelt kérdés

Az ereszcsatornát kéne kicseréltetnem 17+4 méter hosszúságban, mert már kezd rozsdásodni, és pár helyen lenyomta a hó, így nagy esőzésekkor a csatorna mellett folyik le a víz a fal tövébe.

Mennyi erre a reális ár anyag + munkadíjjal együtt?

Két vállalkozótól kaptam árajánlatot. Az egyik alumíniumból csinálná 3000Ft/nm áron. (Ő keresett meg engem. Látta, hogy rossz állapotú az eresz és éppen erre dolgozott, gondolta, hogy megkérdezi, nem-e akarom kicserélni. Először 4500Ft/m-t mondott, de mikor nem kértem, hirtelen lett 3000.)

A másiktól én érdeklődtem. Ő horganyzott bádogból csinálná, de azt mondta, hogy szerinte az is megfelelő. Elég 10 évente átfesteni. Ez 2000Ft/nm lenne mindennel együtt.

Ezek reális árak?


2009. aug. 21. 16:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen azok, ha nem bízol bennük megcsinálhatod magad is az eresz csatornákat, lecsiszolod majd lefested
2009. aug. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

A rozsdásodás nem is lenne akkora gond, azt megcsinálnám. A fő gond, hogy le van nyomódva a csatorna pereme és a tartók is, ezért kifolyik belőle a víz.

Nencs olyan hosszú létrám, amivel rendesen fölérem + a tetőt (palát) is meg kell bontani, hogy a tartó kampókat le tudjam venni kicserélni, vagy visszakalapálni. Ezért inkább nem saját kezűleg állnék neki.

2009. aug. 21. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:
Alumíniumbó 3111-ért! Az anyagár a duplája!!Mármint az alu kétszer olyan drága, mint a horganyzott lemez.
2009. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bocsi! Plusz egy "l" és 3000.
2009. aug. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Na igen, ezt én is tudom. De az alumíniumot akarták túl olcsón adni, vagy a horganyzottat túl drágán?
2009. aug. 21. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Az alut túl olcsón. Tiszta a forrás?
2009. aug. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát ezt nem tudom, mivel úgy csöngetett be pár hete hozzám az illető. Azt se tudom, hogy számlát vajon kaptam-e volna tőle az elvégzett munkáról, anyagokról. Gyanítom, hogy nem és ezért lett a 4500Ft-ból hirtelen 3000. Persze ezt nem tudom biztosan.
2009. aug. 21. 22:24
 8/9 anonim ***** válasza:
Pedig számlát jó, ha kérsz a későbbi esetleges garancia miatt!!Tudom, sokszor van olyan, hogy azt mondja a mester, hogy szólj nyugodtan, ha később gáz van. De ezt a mondatot el szokták felejteni, ha valami gond adódik pár hét múlva. Tisztelet a kivételnek, aki itt ül mellettem:)
2009. aug. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom. Egy szóval se írtam,hogy nem akarok számlát kérni.

Egyébként nekem a második a szimpatikusabb. Már csak azért is, mert rendelkezik referenciákkal. A környéken is rengeteg ház bádogozási munkáját csinálta ő.

Úgyhogy ha azt mondjátok nem drága, jövő hétre ki is hívom.

Köszönöm még egyszer a segítségeteket! :)

2009. aug. 22. 09:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!