Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szerintetek ez milyen anyag...

Szerintetek ez milyen anyag lehet? (Kazán csövének a szigetelése egy 40 éves falusi családi házban. ) Lehet ez azbeszt? Gyors választ kérek, légyszi, mert a férjem a napokban neki akar állni kicserélni, és féltem az egészségét!

Figyelt kérdés
[link] Jpg

2012. dec. 13. 19:59
 1/9 Bandi bácsi ***** válasza:
Valamiért nem látható a feltöltött kép. Lécci mégegyszer feltölteni, hátha....
2012. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"A kép nem található"!


Így nem lesz gyors válasz!

2012. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt a helyes kép, a .jpg nem ment a linkbe.


Lehet hülyeség, de nekem purhabnak tűnik ezen a képen.

2012. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem meg azbesztszigetelésnek. Ha fehér vagy világosszürke, és úgy néz ki mintha gipszes ázott vatelin lenne hurka vastagságú gézcsőbe tömködve, és ha megnyomkodod az ujjaddal akkor finoman porlik, akkor tuti azbeszt. Tüdőbe jutva rákkeltő hatású, ezért jó ideje betiltották a használatát.
2012. dec. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: nyugodtan leszedheti a férjed, attól a néhány órányi melótól vele nem valószínű, hogy komolyabb baja lenne. Főleg, ha teker egy pamutpólót is az orra-szája elé munka közben.
2012. dec. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kérdező vagyok. Bocsi a sz@r képért, telóval készült. Nos, szóval purhab biztosan nem, mert egy szálas, vattaszerű,itt-ott csillogó anyagról van szó. A képen ezek szerint nem kivehető, de nem szürke v. fehér, hanem sárgászöld, némi halványbarnával.
2012. dec. 14. 06:30
 7/9 A kérdező kommentje:
És köszi, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok, tényleg!
2012. dec. 14. 06:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Nyugodtan dolgozhat vele! Ez salakgyapot/kőzetgyapot szigetelés, -nem tartalmaz azbesztet!

Egy légzésvédő arcmaszk(respirátor)

[link]

használata azért ajánlott!

2012. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
sztem kőzetgyapot. csak bököd, és a ruhából sem igen jön ki, érdemes eldobni utána.
2012. dec. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!