Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell kitakarítani egy 120 literes vízmelegítő bojlert?

Figyelt kérdés
Van egy 120 literes Hajdú bojler és véleményem szerint eléggé sok áramot fogyaszt a víz felmelegítéséhez ahhoz képest, amennyi melegvízet "termel". Milyen hátrányai (áramfogyasztás, vízmennyiség ...stb.) lehetnek, ha egy ilyen bojler elég régen lett vízkőtelenítve???

2012. dec. 13. 23:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hogy hol laksz mennyire gazdag ásványi sókban és egyéb finomságokban a víz, és persze mennyit használod. Ahol én lakom elég kemény,vasas a víz,itt 2-3 évente illik kitakarítani a tartályt.Van olyan hentes ahova évente járok mert sok az üzemóra és ez végett van benne 1 vödör trutyi.

Villszer.

2012. dec. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a villanyszerelő volt kollégám, hogy ha hallom melegítéskor zúgni a bojlert, akkor vízköves és ki kell takarítani.
2012. dec. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Milyen hátrányai vannak, ha régen lett vízkőtelenítve? Mennyibe kerül egy ilyen "vizsgálat" vagy "javítás"??
2012. dec. 15. 12:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem egy sok éves 80-as Hajdum van, most épp megy egy fogyasztásmérővel a melegítés, kíváncsi vagyok, hogy kb langyosról melegre felmelegítve mennyit fogyaszt. Kb. 20 év alatt egyszer sem volt kitakarítva, biztos tele van vízkővel, majd talán nyáron megcsinálom, a nyaralónál levőt viszont 2-3 évente ki szokta a szerelő, mert mindig elromlik... A mosógépem is 92-ben gyártott, ma pucoltam ki először, kb 1 kiló belerohadt mosószert szedtem ki belőle.

Na felfűtött, közbe nézegettem, 5,95 A folyamatos áramfelvétele volt, fix 1420 watton ment, és 2,5 kw volt a teljes fogyasztása 1 ilyen ciklus alatt. Szerintem ez elég sok egy ilyen nem nagy bojlernek, lehet, hogy egy 5 literes tárolós, vagy egy 4000 wattos átfolyós vízmelegítő kevesebbet fogyasztana, azt még nem tudom, de szeretném ezt a bojlert kiiktatni, mert magas nagyon az áramszámla miatta.

2012. dec. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy a nyaralónál a vízkőtelenítés és szerelés (valami spirál van benne amit megforraszt a szerelő mindig ) 10000 ft szokott lenni évek óta.
2012. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!