Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elpaterolni a...

Hogyan lehet elpaterolni a galambokat az erkélyemről?

Figyelt kérdés

11. ker, 4. emeleti panellakás. ki volt adva albérletbe pár évig, és odaszoktak azok a dögök. odapiszkítanak, de ez még semmi, múltkor fészket is találtam, benne 2 tojással. idegesítőek, és undorítóak. nem mellesleg folyton takarítani kell utánuk. most tervezzük hogy odaköltözünk a párommal.

drasztikusabb módszerek is érdekelnek.

köszi


2009. aug. 22. 16:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy macska megoldja a gondokat :)
2009. aug. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

én inkább valami eszközre, vagy méregre gondoltam.

szegény cicát nem tenném ki annak, h leessen a 4.ről. :D


várom a konstruktívabb válaszokat.

2009. aug. 22. 17:17
 3/8 anonim ***** válasza:
Szomszéd olyat csinált, hogy lécbe sűrűn szöget vert, legalábbis annyira, hogy a galambok ne tudjanak oda szállni. Elég drasztikus, de bevált.
2009. aug. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
hát én vagy megpróbálnám azt amit a fecskék ellen szoktak, hogy zacskót rakok ki és a zörgés miatt talán nem mernek odamenni, vagy 20ezer alatt már lehet venni jó airsoft pisztolyokat és ez még izgibb :]
2009. aug. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahol most lakom (immár 10. éve) itt is volt ilyen probléma...

Az egyik ablak előtt odaszoktak a galambok, undorító vastag guano-réteg borította a szomszédos tetőrészt (tetőtérbeépítés a lakásom).


Undorító volt a galambszar, idegesítő a sok galamb folyamatos kurrogása, repdesése, nem szerettem volna, ha a gyerekeim megbetegszenek miattuk (a galambok TBC-t terjesztenek)...


Na, én azt csináltam, hogy 2-3 fekete műanyag szemetesszákot felvagdostam 2-3 cm-es csíkokra és ezt csokorra fogva összekötöttem és kilógattam a galambok fészkelő helyére. (Ezt a legkisebb szél is mozgatja, zizegteti, idegesíti a galambokat és elrepülnek.)


A guanó-réteget napokig sikáltam egy hosszúnyelű sikáló kefével, folyékony sósavval remekül lejött a galambszar.


A zizegő galambriasztó néhány hét alatt megtette a hatását, remekül bevált! Kb. 1 év múlva szedtem le, de olyan tartós a hatása, hogy a galambok azóta sem jönnek a közelbe! :D


Épp ma néztem, hogy ebbe a sarokba egyetlen galamb sem merészkedik a mai napig!

2009. aug. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

igen, végülis sok helyen látok én is mindenféle csillogós, zörgős dolgokat felkötve, csak nem akarom, hogy úgy nézzen ki a lakásom, mint valami putri :D bár ha ez marad, akkor ez lesz.


az airsoftos dolog jó móka lenne, de a banyák már a lakásfelújítás miatt is sipítoznak, pláne ha lövöldöznék :D


patkányméreg, vagy ilyesmi sztetek használna?

2009. aug. 22. 19:06
 7/8 anonim válasza:

Passzív védelem:

Lehet kapni olyan hálót ami elég ritka és vékony ahhoz, hogy ne legyen nyomasztó mögötte lenni (kb. 10x10), de a galambok nem férnek át rajta. Azt kell megfelelő módon kifeszíteni a szabad felületre.

Aktív védelem:

A kiírtásnak valamelyik formája. Mérgezés, csapda, lövés.

2009. aug. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
bemész a vetőmagboltba, és csávázott (mérgező vegyszerbe áztatott) kukoricát vagy búzát veszel. Ennyi.
2012. nov. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!