Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy éjszaka alatt 3 konvektor...

Egy éjszaka alatt 3 konvektor őrlángon elfogyaszt 5 m3-t?

Figyelt kérdés
Nappal csak egy szokott menni 3-as fokozaton. Este 11 körül leveszem, mert estére mindig levesszük. 13:00 óra van tegnap óta még nem vettem fel, nincs bent olyan hideg. Nézem a gáz órát és amit leírtam gáz óraállást, ahhoz képeset mostanra már majd 5 km 3 elment. 55nm a lakás. Ez hogy lehet? eddig átlagban így télen ha ment reggeltől az az egy a több meg csak őrlángon, akkor is csak 5-6 m3 ment el. Nem főztem ma, így az nem fogyasztotta, a vizet meg villanybojler melegíti. Mennyit kellene fogyasztania egy őrlángnak?

2012. dec. 17. 13:03
 1/3 EagleHUN ***** válasza:

Szerintem éjjel volt olyan hideg hogy begyújtott az egyik konvektorod csak nem vetted észre. És nem számoltad bele a bojler őrlángját sem. Ha mégsem az őrlángok okozzák akkor gáz szivárgás van.

Tégy egy napon olyan próbát is hogy teljesen lezárod a konvektorokat (őrláng se legyen sehol).

Ha úgyis ilyen nagy marad a fogyasztás akkor GÁZ van.

2012. dec. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azt írtam h a bojler az villanybojler. Soha nem kapcsolt még fel őrlángon, mert annyira hideg nem volt főleg tegnap este alig volt -1 fok. Egyszer kapcsolt fel az őrláng amikor kinyitottam az ablakot este, mert a főzés után szellőztettem, de akkor is alig ment 5 percet és le is kapcsolt. Szivárogni meg biztos nem szivárog. Azt olvastam valahol az 1 őrláng 24 óra alatt 1m3 gázt fogyaszt. nem tudom ez mennyire igaz.
2012. dec. 17. 13:22
 3/3 anonim ***** válasza:
napi fél m3 simán lehet, van ismerősöm, aki ezreket spórol azzal havi szinten, hogy a gázbojlert gyufával működteti, ha kell melegvíz begyújt, amint nem gyújtóláng ki, csap elzár.
2013. márc. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!