Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe mit vigyek magammal...

Albérletbe mit vigyek magammal? A munkám miatt költözöm, egy kolléganőmmel fogunk lakni egy kétszobás lakásban (külön szobában) és régen voltam már albérletben, mit ne felejtsek itthon?

Figyelt kérdés
Hétvégente jövök haza, de ha valami nagyon fontos itthon marad, haza tudok ugrani hétközben is, de nem szeretnék emiatt rohangálni. Mi kell szerintetek? Apróságokra gondolok, az oké, hogy ágyat, asztalt, fehérneműszekrényt ilyesmiket már összepakoltam:) Keddre kaptam fuvart, addig kell összepakolnom a bútoros és a cipelős dolgokat. Aki albérletben lakik, mi volt a legdühítőbb dolog, amit otthonhagyott és nem olyan dolog volt, hogy vett egyet a boltban?
2009. aug. 22. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
A pipere cuccokból, ha tudsz vegyél kettőt, mert nekem pl. nagyon idegesítő volt annak idején, hogy mindent hurcibálnom kellett haza, meg vissza, aztán ha otthon felejtettem, akkor mérgelődtem. Gondolok itt: izzadásgátló, sampon, tusfürdő, fogkefe stb. Ezeket nem éri meg hurcibálni, mert nem kerülnek sokba, tehát simán lehet belőlük kettő. Akkor vannak még a konyhai cuccok, abból is jó, ha van otthon, meg az albiban is. Én pl. hetekig mérgelődtem, mert nem volt tepsim az albérletben. Aztán vettem egyet. Vettem még ruhaszárítót, vasalót (nagyobb gépek voltak az albérletben). Ezeket nem jó cipelni minden hétvégén. Hát kb. ennyi. De sajnos egy jó darabig még lesz vmi, ami otthon marad.:)
2009. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

HAJSZÁRÍTÓ!

2,5 évig laktunk albérletben a párommal. Az első hónapban hetente utaztunk haza anyuékhoz, mindig otthon hagytam a hajszárítómat. A hajam akkor hosszú volt, és elég nehezen kezelhető.

Egy hó múlva a párom inkább vett nekem egyet, minthogy lássa, már megint mérges vagyok a hajszárító miatt.

KÖRÖMLAKKLEMOSÓ!

Csak, ha fested a körmöd. Borzasztó csúnya, ha elkezd kopni a színes lakk, és neked rohanni kell. Szóval inkább vegyél egyet az albiba.

SZEMÖLDÖKCSIPESZ, MANÍKŰRKÉSZLET!

Nekem mindig a legrosszabbkor jelent meg egy-egy nem kívánt szőr a szemöldökömnél. A körmöm pedig mindig akkor tört le, amikor anyuéknál volt a manikűrkészletem. Szóval 1 körömcsipesz, 1 körömreszelő, 1 szemöldökcsipesz. Ezt is vegyél az albiba.

FOLTELTÁVOLÍTÓ, MOSÓPOR, ÖBLÍTŐ!

Ha nem az albiban mosol, akkor is tarts belőlük egy kicsit, mert a legjobbkor szokott folt kerülni a kedvenc ruhádra. És olyankor persze semmi sincs nyitva a környéken!


Jó költözést!

2009. aug. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kedden felpakoltam (nagyobb dolgok, bútor, ruhák, könyvek), most pakolászom az apróságokat (amihez már nem kell kocsi, hanem naponta viszek egy szatyorral többet) és írom a listámat, hogy mit kell vennem majd (illatszer, írószer, ilyesmik)A körömlakklemosót rögtön hozzá is írom, ez kimaradt. Oké, van a közelben illatszer, de tuti nem akkor kellene, amikor nyitva is lesz:)

Pl. ma jöttünk rá, hogy nincs szemétlapátunk (seprű több is:)), azt holnap meló után gyorsan veszek még.

2009. aug. 26. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!