Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthoni szappankészítésnél...

Otthoni szappankészítésnél milyen használhatok olyan fém edényt amiben főzni is szoktam?

Figyelt kérdés

Most fogok életemben először szappant készíteni.

Nagyon sokat olvastam a témáról. Találtam egy kalkulátort is az összetevőkről.


Érdekelne, hogy masszázsolajakat is lehet-e beleönteni?

A napraforgó olajjal folyékony szappant kapunk?

A kakaót, növénydarabkákat, méz, fahéj, befolyásolja, hogy mennyi lúgot kell bele tenni, vagy ez csak az olaj mennyiségétől függ?

A a hideg eljárásnál a keverékbe tehetek-e bolti felolvasztott szappant?

Fából készült kavaróval pl. fakanállal keverjem a masszát?

A botmixert helyettesíthetem a kezemmel való kavargatással?

A disznózsírt tényleg nem ajánlatos használni?



2012. dec. 20. 12:48
 1/5 anonim válasza:
100%

"Nagyon sokat olvastam a témáról"


"A botmixert helyettesíthetem a kezemmel való kavargatással?"

Szerinted régen volt botmixer?


"A napraforgó olajjal folyékony szappant kapunk?"

Ha rengeteg olajat használsz...


"A disznózsírt tényleg nem ajánlatos használni?"

Szerinted régen miből főztek szappant? Honnan szereztek volna kókuszolajat, kakaóvajat és sheavajat?

2012. dec. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 fúróferkó ***** válasza:

"..használhatok olyan fém edényt amiben főzni is szoktam?"

Erre van egy vicc:

a: mi a különbség a kávéscsésze és a bili között?

b:Nem tudom.

a: nálatok sem innék kávét.

A kérdésedre a válasz:igen,de többet abban ne főzz ételt!

A nyomorúságos világban sem disznózsírt használtak zsiradéknak,hanem faggyút,káliumhidroxidot,másképpen kálilugot.

2012. dec. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Ez az én véleményem:


- nem tudom, hogy lehet-e masszázsolajat belerakni, én nem próbálnám meg

- nem, napraforgó olajjal is szilárd szappant kapsz, ha megfelelő a NaOH mennyisége. Folyékony szappant KOH-dal szokták csinálni, de többet nem tudok róla

- csak az olaj mennyisége befolyásolja a lúg mennyiségét, a többi cucc egyébként is csak a keverés végén megy bele

- állítólag a szappant nem lehet egyszerűen csak felolvasztani, szóval nem. (egyébként ha már természetes házi szappant készítesz, akkor miért raknál bele boltit, ami tele van adalékanyaggal? kissé ellentmondásos ez a dolog)

- valahol azt olvastam, hogy fakanál nem jó, inkább legyen műanyag

- a botmixert műanyag kanállal helyettesítheted. elvileg működik, csak sokkal hosszadalmasabb. A masszába csupasz kézzel tilos belenyúlni, még a kanállal történő keveréshez is ajánlott a gumikesztyű

- régen disznózsírból főzték a szappant. Nem tudom, hogy ennél a hideg eljárásnál is alkalmazható-e.



Csak mellékesen megjegyzem, hogy sosem főztem még szappant, most készülök csak. Pár napja olvasgatok a témában, és kicsit megdöbbent az, hogy az állítólagos nagyon sok utánaolvasás után még ennyi homályos folt van. Remélem a lúg feloldás szabályaival tisztában vagy, mert ha nem, akkor nagyon csúnyán ráfázhatsz...

2012. dec. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az kimaradt, hogy igen, használhatsz olyan edényt, amiben főzni szoktál, csak utána alaposan el kell takarítani. Egy blogon azt olvastam, hogy célszerű csak másnap mosogatni, mert addigra megköt a szappan, és sokkal könnyebb úgy kikaparni az edényekből, mint folyósan az olajos trutyit lemosni róla.
2012. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Túl vagyok a szappan készítésen, várom a 48 óra elteltét.
2012. dec. 21. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!