Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha az összegyűjtött esővizet...

Ha az összegyűjtött esővizet vezetem a WC öblítéséhez, az hogyan befolyásolja a vízdíj fizetést?

Figyelt kérdés

2012. dec. 28. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó megoldás, ha ezt meg tudod csinálni. Nyilván ezzel valamelyest csökken a vízfogyasztásod, de ne számíts nagy difire, egy öblítés során átlagosan 6-9 liter víz megy el. De az ötlet amúgy remek.
2012. dec. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2012. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát, ha csak akkor használjátok a klotyót, amikor esett, és a tartályban van esővíz, hm...?! Akkor eleve nem lehet sok a vízszámlátok.

:)

2012. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Csak akkor mész kis,- és nagyvécére, amikor épp aznap esett?


Megválaszolom helyetted is: NEM.


Vagyis magaddal szúrsz ki.

Amúgy, ha ezzel spórolni akarsz ÉS családi házban laksz, akkor egyet tudsz tenni. Fúrsz vagy fúratsz egy kutat(ezt a munkát - meglepő módon- a kútfúró végzi, persze nem ingyen) és ha találtál vizet, akkor azt használod wc öblítésre.Nálunk a zuhany víze is abból van, annyi, hogy többszörös szűrőrendszeren megy át a víz...sokat lehet vele spórolni, szívás akkor van, ha esőhiányos időszak van, akkor ugyanis nincs víz, és hát mint azt te is tudod, nem csak esős időben szoktunk se tusolni, se wc-re járni... ilyen időszakokra alternatív lehetőségként meg kell hagyni a hagyományos megoldást is.

2012. dec. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát így hirtelen megtippelve talán 1-1,5 m3 lehet ami a wc,de nagyjából ki tudod számolni mert nyilván ha nagyobb a tartály,ha nem víztakarékos,ha 4-5 ember lakik stb stb. Nekünk a mosógép s a wc a kútra van kötve,a mosógépnek azért jelentős a vízfogyasztása mert 2 kisgyerek van és a minimum heti 4 adag,elég érezhető lett a számlán a dolog :)
2012. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem családi házban laksz, hanem tömbházban, ott ez kivitelezhetetlen.

Egyrészt,mert nem tudod összegyűjteni az esővizet,mert technikailag nincs mibe, hova(nincs a tömbházaknak esővízgyűjtő tartálya, ciszternája), másrészt meg azért,mert ha nem családi házban laksz, akkor ehhez a technikai megoldásnak a kivitelezéséhez a ház többségét "megnyerni" szinte lehetetlen.(minden házban lakik egy-két házsártos, konzervatív, begyöpösödött elméjű öregasszony, akit tuti, nem fogsz rábeszélni)

2012. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
jó ötlet sokat sporolhat vele az ember, főleg ha nagyon sok esővizet tudsz befogni, megéri nagy földalatti tartályokba befektetni !
2012. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ötlet jó csak nem spórolsz vele semmi észrevehetőt.Én inkább feketére festett tartájt tennék a tetőre és nyáron lenne meleg vizem a fürdéshez.Én ezt egyébként alkalmazom de nekem az udvaron van egy 200 literes tartály és ott zuhanyozom minden nap a jó idők beáltával.Így a kerti fúrt kútról 5 perc alatt feltöltöm és napokig elég.Így csökkentem a gáz és víz fogyasztást.
2012. dec. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nálatok is olyan drága a víz mint nálunk (1300/m3 csatornával együtt), akkor elég sokat spórolhatsz. Szerintem 20-30% is lehet a wc öblítés.

De ez elvileg nem szabályos, mert a vízfogyasztás után fizeted a csatornát is és az esővíz után nem fogsz csatornadíjat fizetni, pedig az is oda fog folyni.

2012. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!