Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A családommal augusztustól...

A családommal augusztustól amerikában szeretnénk élni. Élhető kb. mediterrán nagyvárosokat, ahol nincsen tornádó és erdőtűzveszély és nem kell sokat öntözni a kertet?

Figyelt kérdés
2012. dec. 29. 21:09
 1/10 anonim ***** válasza:
és hogy akarsz ott letelepedni?
2012. dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vannak New Yorkban rokonaink... És gondolom lakásbérlés és szüleim meg tudnak angolul, így a munka is pipa. Vízumot meg el tudjuk intézni. Csak a várost nem tudjuk kiválasztani.
2012. dec. 29. 22:02
 3/10 anonim ***** válasza:

a munkavállalási vízumot el tudod intézni? Intézzél már nekem is:DDD


viccet félretéve, a kérdésedre nem tudom a választ csak azt, hogy szeretnék én is Amcsiban élni, keresem a lehetőségeket, de egyelőre reménytelen, hogy legálisan ki tudjon menni a család. (Nekem is él kint közeli rokonom, aki már kettős állampolgár, de még így sem megy.)

az illegális tartózkodást pedig nem kockáztatom, 5-15 év...

2012. dec. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pesten vannak külügyeseik ott személyesen a legkönnyebben el tudod intézni.
2012. dec. 29. 22:14
 5/10 anonim ***** válasza:
igen, a turista vízumot, ami max 3 hónapos tartózkodásra jogosít fel. Azzal se munkát vállalni nem tudsz, se házat bérelni, se semmit.
2012. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Amúgy mi meg lehet, hogy kettős állampolgárok vagyunk, mert pár évet éltünk kint xD (jókor jut ez is eszembe)
2012. dec. 29. 22:22
 7/10 anonim ***** válasza:

illetve bocsi, már nem kell vízum egy ideje, de kemény feltételeknek kell megfelelni így is a beutazáshoz:


üzleti vagy magáncélból 90 napnál nem hosszabb időtartamra vízum nélkül utazhatnak az Egyesült Államokba, amennyiben az alább felsorolt összes feltételnek megfelelnek:


Az utazónak elektronikus chipet tartalmazó érvényes magyar útlevele van. (A vízummentes utazás szempontjából lényegtelen, hogy ez a chip tartalmaz-e ujjlenyomatot.) Ennek az e-útlevélnek bordó a borítója, ellentétben a régebbi nem-elektronikus kék borítójú útlevéllel. Az útlevéllel (kék vagy e-útlevél) és érvényes vízummal rendelkezők továbbra is utazhatnak azzal.

Az utazó rendelkezik vissza-, ill. továbbutazásra érvényes jeggyel, mellyel lakóhelyéhez visszatér. Amennyiben elektronikus jeggyel utazik, az útiterv másolatát magával kell vinnie és a belépéskor be kell mutatnia az Egyesült Államok bevándorlási tisztviselőjének.

Az utazó érvényes engedéllyel rendelkezik, melyet a Belbiztonsági Minisztérium ESTA (Utazási Engedélyt Jóváhagyó Elektronikus Rendszer) weboldalon keresztül kapott. Kérjük, nyomtassa ki és az utazáskor vigye magával ezt az engedélyt.

A belbiztonsági miniszter a következőképpen állapította meg az ESTA-rendszer használatának díját: 10 USD fizetendő minden olyan kérelmező esetében, aki megkapja az engedélyt arra, hogy az Egyesült Államokba utazzon, továbbá 4 USD fizetendő az ESTA-kérelem feldolgozásáért. Azoknak a kérelmezőknek, akiktől megtagadják az engedélyt, hogy a VWP keretében utazzanak az Egyesült Államokba, csak 4 USD-t kell fizetniük. A díj kizárólag bankkártyával fizethető. A díjról további információt talál Gyakran feltett kérdések az ESTA-val kapcsolatban oldalunkon.


Szóval szerintem ti még nagyon nem látjátok, hogy normál úton kijutni lehetetlen, max ha valamelyik szülőd kap innen Magyarországról kintre szóló állásajánlatot.

2012. dec. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
attól hogy éltetek kint pár évet, még nem vagytok automatikusan állampolgárok. Ha tettek a szüleid állampolgársági vizsgát, vagy esetleg összeházasodtak egy amerikai állampolgárral a kint létük alatt, akkor van rá esély, hogy már állampolgárok is:)
2012. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A családommal augusztustól amerikában szeretnénk élni"


Én meg már mostantól!!

2012. dec. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Attól hogy éltetek kint nem vagytok azok. Maximum vizsgával vagy házassággal egy kintélő állampolgárra. Te is maximum akkor lehetsz az ha ott kint születtél akkor elméletileg anyukád is megkapja az állampolgárságot legalább is nekem egyszer erről beszéltek valamit ha az anyuka kint akarja nevelni amerikai módon mert ugye a gyereknek joga van hozzá, de ettől az apa még nem kapja meg. De mivel kétlem hogy kint születtél így elég nehéz lesz kijutnotok oda, munkavállalói vízumot is csak akkor kaphatnak a szüleid a legkönnyebben ha kapnak állást egy ismerősön keresztül és a munkáltató mindent eltud intézni, zöldkártya meg még nehezebb.
2012. dec. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!