Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Üdv! Épp azon vacilálunk,...

Üdv! Épp azon vacilálunk, hogy korszerüsitsük a fűtést! Gáz fűtésen gondolkodunk, turbós kombi vagy kondenzációs kombi kazánon. Tégla épület Elgondolkodtunk a vegyestüzelésen is, de kevés időnk miatt kizárva.52nm 1.5 szobás. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés

2013. jan. 1. 12:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Előbb szigetelj.
2013. jan. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hamár gáz elfér mellette egy vegyes kazán is ezt így szokták. Ha otthon vagy fűtesz vegyessel ha nem megy a gáz. De a gázra így is rá megy majd a gatyád is.
2013. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

2 együtt nem megy,ezért írtam ide!Párom a kényelem miatt szeretne gázt,én szeretek fával tüzelni,de mivel reggel meló este öt mire hazaér az ember....Mire begyújt....felmelegszik...

Kb 1200köbméter gázzal számoltam..minden jól megy..az még nem is sok pénz..

2013. jan. 2. 13:09
 4/13 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból kérdezem miért nem megy a kettő együtt? Ha bírjátok a gázt pénzel az jó de ha netán valami ellátási probléma lenne csak jó ha van máshoz is nyúlni nem ?Egyszer kell megcsinálni rendesen valamit ha már belefogsz én legalább is így vagyok vele. Én vegyes tüzelésű párti vagyok mert olcsóbb ennek ellenére mikor 3 éve építkeztem rakattam egy gázelágazást a kazánházba ha mégis gázra fanyalodnék be tudjak fűteni.Ennek megfelelően a kéményem is dupla az egyik fele gázos a másik fele vegyeshez való.Ha már csinálod így érdemes ki tudja mit hoz a jövő.Ha most egyben csináltatsz mindent olcsóbb mint utólag plusz szereltetni.Ez persze csak jótanács azt csinálsz amit akarsz.
2013. jan. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Teljesen egyet értek Veled!!Fontos infókat osztasz meg!Beszéltem szakértővel,Ő is vegyest ajánlott első sorba!!Annyi pénzt nem akarunk ,meg nem is tudunk bele fektetni.1200 köbm gázt számoltam 41040MJ ami I.kat EON-nál.

123000Ft kb!kiépítés több,mert engedélyek kb 120-150 körül vN!

2013. jan. 2. 18:14
 6/13 anonim ***** válasza:

.1200 köbm gázt számoltam 41040MJ ami I.kat EON-nál.

123000Ft kb!kiépítés több,mert engedélyek kb 120-150 körül vN!

2013. jan. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocs idéztem tőled csak nem füztem hozzá a kérdést ez egy évi tüzelés ára lenne? mert ilyen pontos számolásokhoz nem értek .De a párodnak igaza van a gáz kényelmesebb és ne haragudj szerintem te vagy a férfi ha nem tévedek. A vegyes tüzelés mindíg olcsóbb.Persze a gáz kényelmesebb.De a fa olcsóbb ha jó helyről szerzed.De nem akarlak halálra győzködni anyámék legalább 8 éve nem gyújtották be a gázkazánt mert ki se tudnák fizetni a számlát.Lehet a gáz azonnal fűt a vegyes 20 perc késéssel mert be kell gyújtani de olcsóbb.A szüleim 150 m2 -es házára 60-70 ezer lenne a havi gáz ezt feléből háromnegyedéből ki lehet hozni fából.
2013. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül olcsóbb a fa a gáznál. De az esetek többségében igen. Egyébként egy jó gázkazánhoz tök más fűtésrendszer kell, mint egy jó vegyes-tüzeléshez. Már csak ezért sem megy együtt a kettő. Akkor már inkább egy jól méretezett gázkazános fűtés és egy jópofa kályha. Érdemes rászánni az időt. Egyszer kell csak jól megcsinálni, később áldani fogod magad érte.
2013. jan. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A jó kályha adott!Van 1 nagy cserépkályhám!!!!Ha véletlen olyan hideg jönne be akkor még mindig használni tudom alternatíva ként!!Meg vagyok elégedve a cserépkályhával,többet ér bár minél,de az hogy 2 naponta áll mindenen a por meg szál az kicsit már elkeserítő!

Beszéltem szakemberrel,Ő is a vegyest ajánlotta pufferrel,de a másik tényező szerint meg a gáz sem vetette meg!

Kályhával begyújtok simán 25-28 fok van,gáz nem adja vissza,vagy csak horror árért,de nincs szükségem ilyen melegre.

2013. jan. 2. 22:33
 10/13 A kérdező kommentje:
Kifogytatok a tanácsokból?????
2013. jan. 3. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!