Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szeretnék kéz öntőformát...

Szeretnék kéz öntőformát készíteni, vagy venni. Hol lehet kapni? Vagy Hogyan lehet ilyet csinálni?

Figyelt kérdés
A gumikesztyűs megoldás nem jó, azzal nagyon gagyi lett.
2013. jan. 2. 15:29
 1/8 anonim ***** válasza:
nem nagyon lehet ilyet kapni, max készíttetni. Mire kellene?
2013. jan. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
csak disznek :)
2013. jan. 3. 11:03
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor szerezz próbababa kezet.

ez a legolcsóbb megoldás

2013. jan. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 fúróferkó ***** válasza:

Saját kezedről tudsz csinálni gipszből.

1.,Kemény kartonpapirból csinálj egy dobozt aminek van feneke is.

2.,Egyik oldalán vágj egy pontosan olyan nyílást ,mint a csuklód tenyérrel lefele fordított helyzetben.

3.,A csuklónyílás felénél körben rajzolj egy vizszintes osztósíkot és ott vágd el a kartondobozt,majd mind a 4 oldalán csinálj valami összefogató füleket,amivel majd később egybefogathatod a két forma dobozt.

4., keverj gipszet símára,önts az alsó fenekes formába annyit,hogy ha lefele fordított tenyérrel beletenyerelsz,a kézfejed elméleti vizszintes feléig éppen a doboz tetején egy kicsit feljebb legyen a gipsz nívója.A lefele fordított kinyújtott tenyered az ujjaidnál körbe rajzolhatod a felénél egy filctollal,és filcjelig merüljön a kezed.

5.,várd meg míg a gipsz megköt ,jó melegnek fogod érezni.

6.,Javítsd ki a konturokat,az osztósíkot a doboz széléig csiszold egyenesre,most segítségre lesz szükséged.

7.,Kend be kezed olajjal,kéz ápoló krémmel különösen a kézfejedet!A kész gipsz osztósíkját is kend be formaleválasztó zsíradékkal!

8., tedd a tenyered a kész alsó formába ,a segítséged rögzítse a felső formadobozt a kézfejedre ,illetve egymáshoz az összefogató fülekkel.

9., gipszkeverés és a a felső öntőforma megtöltése következik.Várj míg megköt a gipsz,óvatosan válaszd le a felső formát,és majdnem készen van.

2013. jan. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez utóbbi megoldást nem javaslom olyannak aki nem ért hozzá, pláne nem úgy, hogy saját kezéről akar negatívot csinálni!


En már nem egy embert formáztam le, akár részleteiben, akár egész testében. Ez egy elég veszélyes dolog. Nem árt, ha olyan csinálja, aki ért is hozzá!

2013. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 fúróferkó ***** válasza:

#5!

Igen az igaz,hogy ha bárminek nekiáll valaki ,az nem árt ha ért is hozzá,és tudja mi után mi következik,minek mi lehet a következménye.

Ezért is adtam neki a tanácsokat majdnem részletesen.

én a jobb kezemről egy TOZ 35 tipusú sportpisztoly markolatot csináltam 2 komponensű műgyantából,úgy hívták:autósgitt.

Ez egy olyan pisztolymarkolat amibe bele kell nyúlni és körbefogja az egész kézfejet.

Szóval én a diófa alapra rákentem a bekevert anyagot és rögzítettem a kezemen,nyújtott karral, célra tartva

(azért ,hogy a tartott helyzetben a célon legyen az irányzék)vártam ,és egyszer csak elkezdett hő termelődni ,nem is kevés,ki akartam a kezem húzni,de elfelejtettem a a szőrt leborotválni,beleragadt.Végül megszabadultam és sikerült az akció.A markolatom a saját kezemre lett készítve,nem kellett külön energia a szorításhoz.

2013. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hűha. köszi a tartalmas választ. gondolom nem véletlenül írtátok, hogy nehéz, de megpróbálom, max bénázom. Köszi szépen :)
2013. jan. 3. 19:35
 8/8 anonim ***** válasza:

A gond ott szokott kezdődni, amikor tanácstalanság szüli a pánikot.

Mert beleszorult a formába, mert tépi a szőrt és nem jön az istennek sem :-), stb...


Ilyenkor nem árt, ha van valaki, aki elég határozott és tudja mit kell csinálni.

2013. jan. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!