Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan használjam a cirkót?

Hogyan használjam a cirkót?

Figyelt kérdés

Egy cirkós fűtésű lakásba költöztem,de teljesen ismeretlen ez számomra, hogyan használjam gazdaságosan.Központi fűtésűből költöztem át,takarékossági okokból,de eddig nem jöttem rá,hogyan lehetne takarékosabb.

55m2-es lakásról van szó, és az érzékelőjét eddig 20-22fok között állítottam,de így 7-8 m3 gáz elfogy egy nap és így nem lessz olcsóbb a központi fűtésnél, kb.150Ft/m3 gázzal számolva.A cirkón lévő hőmérsékletmérő felmegy működés közben 60fokig,de utána szinte mindig lehül 20 fokig.Mit csinálok rosszul? (a cirkó FÉG ZC 18.3)



2013. jan. 4. 09:58
1 2 3
 11/23 Bence_ ***** válasza:

Második

Ismerősnél voltam pár napja és nekik 10m3 fogy meleg vízzel és kb az is olyan 50-60nm.

Kérdezőnek! Azt olvastam több helyen, hogy 1°c csökkentéssel 6% gázt tudsz spórolni.

2013. jan. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Persze,aki megteheti hogy napi 1500 Ft a fűtése,az tegye.

De én nem tehetem meg hogy napközben a virágoknak tartsam a 22 fokot,valószinű a kérdező se.(hisz írja hogy költözni is takarékossági okokbl költözött)



Amivel még lehet spórolni: ablakokon,erkélyajtón szigetelés van? Ha nincs,akkor akár a legegyszerűbb 100as boltban kapható szigetelőcsikkal is sokat lehet fogni.

2013. jan. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
Igen, a nyílászárók szigetelése sokat jelent,valóban.A 10m3-rel sajnos sokkal többe kerülne 1 hónap, mint központi fűtéssel.
2013. jan. 4. 12:08
 14/23 anonim ***** válasza:

Szigetelést nem kerül sokba csinálni az ablakokra,nekünk is csak a gagyi fajta van (5 méter 120Ft volt goods marketben,de ez is rengeteget fog),én rászánnám azt a napot,nem nehéz,csak pepecs meló.

Esetleg hőtükröt fetenni,kicsit csúnya,de méretre vágható,szintén fog sokat. (praktiker,obi,baumax és hasonlókban 1 lap 5-600 Ft, 1 radiátor/konvektor mögé 1 lap elég)

2013. jan. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Bence_ ***** válasza:

Ismerős fogyasztását azért írtam mert hasonló méretű szigeteletlen ház és szintén egy régi fég kazán.

Másnál átlagban egy ekkora lakásnál mennyi gáz fogy?

2013. jan. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Amig nem szigeteltük le az ablakot és nem vettük le napközben a fütést,addig 150-180m3 fogyott.Most 70-90m3 és nem fázunk amikor itthon vagyunk (hazaérkezés,felkapcsoljuk,amig kipakolok,átöltözök,fel is megy 20 fokra)

Kolléganőmék szintén 55m2-esben szigetelés nélkül de napközben lekapcsolva 110-120m3,este 22-re fütik fel,most kérdeztem.

2es voltam megint

2013. jan. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Ez elég sok hasznos információt tartalmazott nekem,mert szinte minden paramétere olyan mint az enyém.Köszönöm!
2013. jan. 4. 17:58
 18/23 A kérdező kommentje:
A "le-fel tekergetés", vagy a kicsit magasabb "állásban" tartás az előnyösebb?
2013. jan. 5. 12:16
 19/23 anonim ***** válasza:

Fel-le tekergetés szerintem.


Most pl nem voltunk otthon 3 napig,nem mondott az időjárásjelentés nagy hideget,kikapcsoltuk a fűtést teljesen.20,5 fok volt amikor elmentünk,3 nap múlva 18ra ment le,40 perc alatt visszafűtötte 21-re 2m3 gázból,aztán ismét levettük,majd ma este megint feltekerjük.3 nap alatt ha hagyom 20 fokosra beállitva,akkor 10-15m3 elfogíott volna.Így csak 2.

De ha minden este othon vagyunk,akkor ugye minden este megy a fűtés fél-1 órát,kb 2 m3 gáz fogy el.Ha egész nap menne tartani a 20-21 fokot,akkor az majd 10 m3 naponta.Rengeteg.Én inkább hagyom hűlni azt a 2 fokot,napközben ugysem vagyunk otthon,minek.

2013. jan. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
én is cirkósban élek (albérlet) és hiába spórolok vele akkor is sok lesz a számla. itt most találtam én is hasznos információkat, remélem beválik, mert ez így már nem állapot.
2013. jan. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!