Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Széntüzelésű kályhát hogyan...

Széntüzelésű kályhát hogyan kell biztonságosan használni?

Figyelt kérdés
Eddig nem volt dolgom ilyen fűtőberendezéssel, ezért nagyon megijedtem, amikor a frissen "megrakott" és kb. 15 perce füstölő kályha hamuajtaját kinyitottam, és egy hatalmas lángcsóva kíséretében robbanásszerűen begyulladt. Nem tudom azt sem, hogy a tüzelőajtón és a hamuajtón lévő szabályozható nyílások mire szolgálnak. Segítene valaki?
2013. jan. 4. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
a kályhád ismerete nélkül nem lehet a kérdésedre jó választ adni
2013. jan. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nos, én kazánba szoktam begyújtani a következőképpen:

Rendesen kisalakolok. Alulra lapátolok szenet. Arra ráhelyezek két nagyobb fát. Fogok egy baltát, egy kugliból gyújtóst készítek, ráteszem egy újságpapírra, lelocsolom egy kis gázolajjal, és a két nagyobb fa közé teszem a szénre. Meggyújtom a papírt, és a felső ajtót nyitva hagyom, majd amikor látom hogy begyulladt akkor a felső ajtót becsukom és az alsón a lengőajtót kinyitom.


Ha már van parázs, és még szeretnék tenni a tűzre, akkor dobok rá némi fát, meg egy kevés szenet, de úgy hogy MINDIG LEGYEN EGY KIS LÁNG. Ha csak füstölög akkor elég gáz tud összegyűlni, hogy egy kis lángra, vagy elengendő oxigénhez jutva belobbanjon. Volt már rá nekem is példa. Kályhába is célszerű szerintem felülről begyújtani. Sok sikert. A fent írtak azt mutatják hogy én hogy csinálom, bár én sem rendelkezem nagy rutinnal, mivel 20 éves vagyok. Remélem tudtam segíteni.

Üdv

2013. jan. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

40 évvel ezelőtt volt ilyen kályhám.

Ha a begyújtás után füstölt, akkor nem gyulladt meg rendesen a fa. Amikor kinyitottad az ajtót, akkor kapott oxigént, azért lobban akkorát.

Begyújtás előtt szedd ki a hamut és salakot a kályhából.

A rácsra tegyél összecsavart újságpapírt. Arra a kisujjnyira összehasogatott fát, keresztben, hosszában. Erre néhány nem túl nagy fadarabot. Gyújtsd meg, csukd be mindkét ajtót. A tüzelőajtón a nyílást hagyd nyitva. Ha már ég rendesen, akkor tehetsz még rá több fát, vagy szenet. Akkor már felülről is megrakhatod. Ha ég rendesen, akkor a tüzelőajtón zárd el a nyílást.

Ha leég a tüzelő, vagy nem ég rendesen, vagy sok a salak, akkor a piszkavassal csak a rácson levő salakot távolítsad el a rács felületéről. (vízszintesen kotorva) Ne felülről kotorj bele a tűzbe.

2013. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
lényeg, hogyha ég, akkor mindig kapjon valamennyi levegőt, ne zárd le nullára, mert akkor tökéletlen lesz az égés és a keletkezett gáz berobbanhat (szétveti a kályhát is).ha leégett, akkor zárd el nullára, hogy a benti hőt ne vigye ki a huzat
2013. jan. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!