Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eladhatom-e a házamat úgy...

Eladhatom-e a házamat úgy hogy haszonélveteti joggal van terhelve?

Figyelt kérdés
Én a tulajdonosa vagyok az ingatlannak, de van rá haszonélvező is aki a 80 éves nagypapám akivel nem vagyok túl jó viszonyban. A kérdésem az lenne hogy van e mód arra hogy a haszonélvező akarata ellenére eladjam az ingatlant?

2013. jan. 5. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Nem, sőt ha akarja a nagyapád ki is tehet a saját lakásodból, vagy beköltöztethet akit akar.
2013. jan. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Egyáltalán nem. És valóban a haszonélvező ki is rakhat onnan de ő viszont nem adhatja el mert nem az övé ő csak jogilag használhatja maximum.

abban az esetben lehet ha a nagyapád belegyezik és írattok egy nyilatkozatot a jegyzővel és két tanúval akkor eladhatod ha így bele egyezik, másképpen nem.

2013. jan. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
43%
A vicc, hogy a haszonélvezet magasabb rendű jog, mint a tulajdonjog...
2013. jan. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Eladhatod, ha találsz rá madarat! :)

A haszonélvezet nem függ a tulajdonos személyétől, így simán eladhatod, de kevés olyan ember van, aki hajlandó kivárni, hogy a haszonélvező meghaljon, és végre tulajdonba vegye az ingatlant!

Az egyik kollégám pont így vett házat, hogy a hátsó épületbe ott lakott haszonélvezőként az előző tulaj nagyanyja. 4-5 évig éltek szépen egymás mellett, aztán egyszer csak meghalt a mami.

2013. jan. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
És arra nincs jogi lehetőség hogy kivásároljam az Ő haszonélvezeti jogát? Persze én nem milliókért gondoltam mint Ő.....
2013. jan. 5. 22:51
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem hogy az ingatlanos ügyekhez miért ír mindig ugyan az a pár hozzá nem értő??? Miért trollkodnak?

Multkor is még a konkrét jogszabályt is lehhurogták hogy biztos nem igaz. De meg már nem nézték volna!!!

Szerencsére van olyan is aki ért hozzá!


Természetesen eladhatod a házat de a haszonélvezet és annak minden joga megmarad rajta mert az az ingatlanhoz kötött!

Mivel 80 éves így talán könnyebb vevőt találni mert... khmm... szóval szegény már nem él sokáig és utána a vevőé marad a teljes tulajdonjog.


Azonban figyelembe kell venned hogy komoly értékcsökkenéssel tudod csak eladni hisz aki megveszi az nem költözhet be ha a haszonélvező nem akarja!!

Valamint természetesen a haszonélvező is megveheti a lakást ha akarja.

2013. jan. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6%
A haszonélvező aláírása, azaz beleegyezése nélkül nem tudod eladni.
2013. jan. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Andizsuzsi ***** válasza:
68%
Nem kell a beleegyezése, de a haszonélvezeti joga továbbra is megmarad. Ha özvegyi jogon haszonélvező, akkor tudtommal az általa használt lakást és berendezést nem lehet megváltani.
2013. jan. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
December elején adtam el haszonélvezettel terhelt ingatlanom, hidd el, hogy kell a haszonélvező aláírása.
2013. jan. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!