Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem elég meleg a cs....

Miért nem elég meleg a cs. Kályhám?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nem melegít megfelelő mértékben. Mi lehet az oka. Nagyjából mindent ugyanúgy csinálok, mint eddig.
2013. jan. 10. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán a nyomott párás idő miatt nincs akkora huzat.
2013. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Már huzamosabb ideje tart a hideg idő, valószínűleg áthűlt a lakás, így több hőt ad le a kályha. Próbáld meg pár napig folyamatosan etetni, izzó parazsat tartani benne.
2013. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válazokat.

Inkább túl nagy lett a huzata. Úgy lobog benne a tűz, hogy szinte félelmetes, alig tudom kicsit lefojtani.


Tényleg eléggé kihűl. hétvégén megpróbálom a folyamatos parazsat tartani, de tartok tőle, hogy valami más van.

2013. jan. 11. 03:43
 4/12 anonim ***** válasza:

Minél tovább tart a nagy lángon égés, annál hamarabb melegszik, és annál forróbb lesz.

Lehet, nem zár jól az ajtaja? Vagy túl száraz a fa?

[link]

2013. jan. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

nem a nagy lánggal van a gond, hanem hogy nagyon gyorsan, nagy sebességgel ég. Most nagyra tártam a fölső ajtót, így egy kicsit lelassult, mintha jobb lenne.

....de nem tudom , mintha nem jutna bele a járatokba.

2013. jan. 11. 16:57
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos most sem meleg. Már eltelt egy óra és még mindíg csak langyos. A múlt héten még minden rendben volt. Nagyjából ugyanennyi fával és módszerrel. Nem értem az egészet.
2013. jan. 11. 17:25
 7/12 anonim ***** válasza:
És időben lezárod rendesen?
2013. jan. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

persze, jó időben zárom le. már nem ég csak a halom parázs van.

Most alaposan áttapogattam és a hátulja meg mind a 3 másik oldaljó meleg csak az eleje nem.

Ha elkormozódik az mivel jár?

2013. jan. 13. 11:00
 9/12 A kérdező kommentje:

Nah, a folyamatos etetéssel normalizálódott a helyzet, de hát nem vagyok mindíg otthon egész nap.

Köszi a tippet.

2013. jan. 14. 04:23
 10/12 anonim ***** válasza:

Lerakódás látható az ajtón, a belsejében.

És ha a kéményben is, akkor nehezebben ég, hiszen beszűkültek a szellőző járatok. Ez nálad pont fordítva van.

Szerintem tartsd folyamatosan a parazsat, és mindig zárd le, amint lehet.

2013. jan. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!