Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért kezd egy idő után...

Miért kezd egy idő után csöpögni a WC tartály?

Figyelt kérdés

Miután lehúztam, a tartály feltölt, majd egy idő után (rendszerint 1-3 óra) elkezd csöpögni. A tartály fedelét leemelve azt látom, hogy annál a fehér, műanyag, nagy csavarhoz hasonlító alkatrésznél csöpög, ahol befolyik a víz. Már arra is rájöttem, hogy ha ilyenkor megütöm a tartályt, utántölt, majd elhallgat a csöpögés. Szóval olyan, mintha ürülne, és emiatt csöpögve utántöltene, de sosem folyik a vécében a víz. Tehát így meg olyan, mintha nem töltene fel rendesen, aztán később rájön, hogy nincs tökéletesen feltöltve és csöpögtet magának. (bocs, hosszú volt...)

Hogyan tudnám ezt kiküszöbölni?



2013. jan. 13. 12:08
 1/3 eNerdzsy ***** válasza:

Nekem nem világos, hogy hol csöpög és hol folyik vagy nem folyik de, szét kell szedni, vízkőoldóval letisztítani mindent és új tömítő gyűrűket tenni mindenhova.

Ettől biztosan helyre áll a rend.

2013. jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki kell szerelni a mikroprocesszort, aminek az a dolga hogy ellenőrizze "tökéletes"-e a vízszint. Ha meg a csészében nem folyik a víz, akkor nincs baj. Ha folyik a víz, akkor öblítőszelep-, vagy gumicsere.
2013. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Mit értesz mikroprocesszor alatt? Miről ismerem fel?

2013. jan. 14. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!