Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kraftech KT5200 Láncfűrész...

Kraftech KT5200 Láncfűrész vélemények?

Figyelt kérdés
2013. jan. 23. 12:20
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Akinek van ilyen mik a tapasztalatok?
2013. jan. 23. 12:20
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
CHS5200-am van (ugyanaz). Erős gép, üvölt mint az állat, nagyon kényes a retekre. Ha túlmelegszik csak hörög, nem húz. Mindemellett teszi a dolgát.
2013. jan. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mióta van meg neked?
2013. jan. 23. 14:24
 4/11 szokratesz ***** válasza:
21%

Látod kedves kérdező most rátapintottál a lényegre (mármint ezzel a kérdés kiegészítéseddel), amíg megveszed addig biztos kibírja. De a motorfűrészek sajátossága, hogy az életük nagyrésze a max.gázon vagy annak közelébe van. na ezt csak minőségi anyagok bírják elviselni hosszútávon, aki ezt cáfolja az nem használt még fűrészt.

Nekem elhiheted fűrészben csak Sthil-husqvarna-dolmár(makita)

2013. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazadvan,inkább veszek 1 husi-t mint ezt akkor :)
2013. jan. 23. 17:40
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok megint. Két éve használom a gépet.


Üdv.

2013. jan. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 szokratesz ***** válasza:
21%

Két éve használod és mennyi problémát felsoroltál rajta. Bemelegedve megváltozik a teljesítménye...stb.

Nekem 22 éve van egy husqvarna281-es. Erdőre járt 12-13 évig,közben még házaknál kuglizam vele és jelenleg is ez a dolga.

Minden eredeti rajta lapon, láncon, csillagkeréken és egy kuplung szetten kívül.

Hidegen mai napig úgy indul mint régen: 2 rántás gyújtásnélkül szivatóval félgázon, egy rántás gyújtás szivatóval félgázon és egy rántás gyújtás szivató nélkül félgázon. Melegen csak egy rántás. Na ezeket nem hiszem hogy lehet überelni.

2013. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy milyen ok folytán kötöttél belém. Senki sem vitatja a Husqvarna minőségét, de először próbáld meg értelmezni a kérdést! Én a CHS-t két éve 12.000ft-ért vettem egy év garival, 45-ös lappal. Ez mennyibe kerül Husqvarna-ban, 150.000? Lehet, hogy a kérdező is azért kérdezte ezt a gépet mert ennyi pénze van rá. Nem?
2013. jan. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 szokratesz ***** válasza:
0%
Nem hiszem, hogy az belekötés, hogy a saját magad feltárt hibákat megemlítettem. Egy háztájiban megfelelő Hq, vagy Sthil már 70 ezer körül kapható. Nem kell rögtön a nagyobbakat megvenni. Tudod van egy angol közmndás miszerint nem vagyok ahhoz elég gazdag hogy az olcsót vegyem.
2013. jan. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező biztosan kertet akar gondozni ápolni, nem pedig méregdrága láncfűrészt kedves Szókratész. Nekem pontosan 12 éve van egy 365-ös husim de senki nem kapott még ennyi törődést mint ez a jószág. Egyébként biztos vagyok benne hogy ennyi idő alatt tönkre vágtam volna ezt is. De hogy jó gép azt nem vitatom mert valóban szívós egy dög.

Tulajdonképpen ebből lett elegem és vettem 16 ezerért egy kraftech 6200 kínai gépet is. Gondoltam ha beválik örülök, ha nem akkor kuka. Harmadik éve használom, ringyrongy fát, öreg dió fát is vágok vele és az idén is megyek vele a dzsumbujosba. Lekopogom eddig semmilyen probléma nem volt vele azon kívül hogy a benzinsapka tömítés kikeményedett, eresztett az etanolos benzintől. Vettem az SKF-be egyszázért és kész. De ott azt mondták hogy ez a márkásabb gépeknél is jellemző amit korábban az E5 üzemanyag előtt gyártottak.

Egyébként érdemesebb CHS helyett inkább a kraftech-et választani mert ez tűgörgős és 1:25 helyett a 35-ös keverékkel is vígan üzemeltethető valamint e-startos. És én úgy gondolom hogy rendesebben össze van rakva a gép. Nálam nem volt jellemző hogy gyengülne ha meleg a motor. Viszont van egy kinai ckv 330 fűkaszám, ott bizony éreztem még új korában hogy mintha be akarna sülni a motor ha forró.

2016. máj. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!