Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Padló hangszigetelése mivel?

Padló hangszigetelése mivel?

Figyelt kérdés

Pici gyermekünk van, és az alattunk lakó szólt, hogy zavarja, hogy a gyerkőc leejti, vagy dobálja a játékait.

Veszekedni nem szeretnék, de nagy beruházást sem. Több százezres szigetelés szóba sem jöhet. Az előző lakásunkban 160 ezret költöttünk a mennyezet szigetelésére 2 szobára, semmit nem ért... Itt egy 20 m2-es szobára kellene normális megoldás. Most vettük a lakást, az eredeti parketta (a v-alakos) van egész szépen felújítva, szerintem alatta semmi nincs.

A párom porallergiás...


2013. jan. 25. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Mit képzel a szomszéd ! A gyerköc meg se mozduljon! Csináltassa meg ő a mennyezetet,hogy ne hallja.Vagy költözzön nyugdíjas otthonba. Sokk baj lesz még vele !!!Ez vicc. És ha 3 lenne.

Parkettára? esetleg szőnyeg jó vastag filc alátétes kb 2,500/m2.

2013. jan. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A vastag szőnyeget javasolnám, de az meg porallergiásnál nem a legnyerőbb megoldás. Esetleg csak a gyerekszobába. Vagy ha leraktok szivacsot a földre, és azon játszik a gyerek, arra dobálja a játékait, akkor sem kopog a földön.
2013. jan. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Esetleg ezt a habtapi szivacsot tudom javasolni, sokféle mintával kapható, könnyen tisztítható.
2013. jan. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) tényleg nem akarok veszekedni a szomszéddal, mert a borzasztó az, hogy mi most a felettünk lakó miatt költöztünk ide... Hiába öltünk bele egy csomó pénzt a mennyezet szigetelésbe, semmit nem ért :( persze, én sem akarom korlátozni a kisfiam, a habszőnyeget próbáltuk, de sokszor mellé esik a játék, és ő is lemászik róla. 11 hónapos a lurkó ;) a szőnyegpadló tényleg nem túl jó az allergiára. Azt hallottuk még, hogy vastag pvc padló ( mostmár egész jókat, parketta hatásúakat gyártanak), alatta hangszigetelő alátét fóliával jó és olcsóbb megoldás lehet. Csak még azt nem sikerült kideríteni, hogy milyen alátét fólia jó alá. Sajnos a boltban nem állnak a szakmai csúcson... :(
2013. jan. 26. 21:31
 5/9 anonim ***** válasza:
Gondolom a laminált parketta alátét fóliája jó alá,az kimondottan ezért van,Lépés zaj csökkentő hatású.
2013. jan. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

1,5 ,v ok. Már ne haragudj,de 11-hónapos pici gyerek zavarja az alattad levőt, hát az még egy kis törp erős, mi zajt tud az még csinálni,még lehet ,hogy járni sem tud. és már problémázik.mi lesz ha feljebb nő.?rohangál majd,labdázik stb. A saját gyerekedet fogod erősen korlátozni egy ......

szomszéd miatt ! Nemááááááááá ! /lehet ,hogy innen is elköltözöl ?/

2013. jan. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

A gyerek már csak ilyen, ha tetszik, ha nem. Nálunk most lesz 3 éves a kisfiunk. :)

Vannak különböző hangszigetelő képességű alátétek, pl. Praktikerben is lehet kapni, persze minél "jobb" annál drágább. De nemsokára az egész lakás a kisgyereketek birodalma lesz, szóval nem biztos, hogy van értelme 1 szobát megcsinálni. Én már annak is örülök, ha éjjel csend van a panelban. Nekünk még nem szóltak, de biztos azt mondnám, hogy jöjjön át játszani vele és akkor majd meglátja, hogy milyen egy gyerek és akkor nem hallja otthon. :)

2013. jan. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 EG0 válasza:

Mondjuk ha valaki úgy dönt, hogy egész nap nyugodtan dobálja a kölyke a játékait a padlóra felettem, azért lehet úgy döntenék, hogy én meg éjszaka akarok diszkót csinálni a lakásomból, felfelé fordított hangfalakkal.

Bocsi, de az alattad lakónak NEM kötelessége eltűrni, hogy egy gondjaidra bízott személy állandó ricsajjal zavarja őt. Az ember az otthonában pihenni szeretne, és ezt még a kisgyerekes szülőknek is meg kell értenie.

2018. jún. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szia, végülis bevált valami? hasonló gondokkal küzdök.
2020. dec. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!