Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van valakinek Pellet Kazánja?...

Van valakinek Pellet Kazánja? Érdekelnének a tapasztalatok!

Figyelt kérdés

Szeretnénk a fa tüzlésünk mellé egy automatikus ám gazdaságos fűtőrendszert. Ahol lakunk gáz nincs a környéken, árammal meg nagyon költséges volna a fűtés.


Olyan dolgok érdekelnek a pellettel kapcsolatban, hogy maga a kazán működés közben melegszik-e? Valamint hogy mekkora "zajjal" van?


Ugyanis egy bizonyos helyre szeretnénk majd építeni, de ha nagyon melegszik vagy túl hangos akkor más helyet kell neki kitalálnunk.



2013. jan. 26. 11:58
 1/2 anonim ***** válasza:

egy ismerősömnek van, de nem vált be, drága a pellet. sima vegyestüzelésű kazán-brikett felállás a leghatékonyabb a lángoló égésterű rendszereknél.

nálam is ugyan ez a helyzet mint amit te leírsz fentiekben. Én úgy oldottam meg, hogy ha otthon vagyok, akkor megy a kazán, ha nem vagyok otthon akkor mielőtt hazaérek egy időzítő bekapcsolja az olajradiátort 1-2 órára...

egyébként nem szabad hogy melegedjen egy kazán, mármint kifelé, mert az annak a jele, hogy a megtermelt hőt nem bírja leadni a fűtőközegnek. Ha sikerülne találnod valamilyen "automatikus ám gazdaságos fűtőrendszert", ami nem gázos, kérlek oszd meg velem is. sok sikert!

2013. jan. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Józsi21 ***** válasza:

Igaza van az első válaszadónak,a pellet drága a kazán is,a belevaló tüzelő is!

Inkább építsd át a fűtésrendszert puffertartályosra!

2013. aug. 7. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!