Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A háztetőnkről lecsúszó havat...

A háztetőnkről lecsúszó havat kinek kell ellapátolni?

Figyelt kérdés
A tetőnk annyira nyúlik ki, hogy épp a telekhatárig ér. A lecsúszó hó már a szomszédba csúszik. Ha ilyen előfordul, nekem át kell mennem és ellapátolni a hókupacot, vagy ez a szomszéd dolga? Nem túl jó a viszony. :( Balesetveszély nem áll fenn, mert kb. egy méter magasan van a tetősík legalsó pontja, nagyot nem esik.

#szomszéd #hólapátolás #lecsúszó hó
2013. jan. 31. 13:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Hát...ez jó kérdés.A szomszéd fája pont a kerités mellett van, a lombja jórészt átlóg hozzánk.Ősszel leveregette a leveleket ,és én takaritottam el...Nálunk nincs is olyan fa,amelyik hullajtaná a leveleit,csak nekem csinált ezzel pluszmunkát.Nem hinném hogy a rossz viszony ellenére átjött volna és megcsinálta volna maga.
2013. jan. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%
Raktok a tetőre hó lecsúszás ellen olyan pöcköket. Akkor vita kizárva, mert nem csúszik le a hó, csak szépen elolvad.
2013. jan. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nádtetőnk van, majd megkérdezem, hogy ilyen esetben hogy lehet kivédeni a lecsúszó havat. Ha valaki esetleg tudja a jogi helyzetet, arra is kíváncsi lennék!
2013. jan. 31. 14:23
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Legfeljebb ha közlekedési útjára esik .Majd elolvad,ez egy

égi áldás volt.Még ilyet nem hallottam hogy valaki is átjárt volna a szomszédba tetőről földre csúszott havat lapátolni .

2013. jan. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
12%
Nem úgy van,hogy te csak átsétálsz ellapátolni..az az ő tulajdona ő lapátolja, hiába a ti tetőtökről csúszik oda a hó.Ha kedves akarsz lenni feldobhatod,hogy esetleg ellapátolod.Nálunk sorozatba így vannak a házak a szomszéd házáról hozzánk a miénkről a másik szomszédba stb de mindenki szépen a sajátját takarítja ha zavarja
2013. jan. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Számunkra is az volt a kézenfekvő, hogy mindenki a saját portáján, mindegy, hogy honnan került oda az a hó. De a szomszéd ezen problémázik, ráadásul még a vályogházunk oldalába odadobálja ha a tetőről esett, ha nem, hadd ázzon az a fal. :(
2013. jan. 31. 14:50
 7/13 anonim ***** válasza:
16%

Ha a ház falához szórja ,az már szándékos károkozás,hisz

jól tudni hogy a nedvesség a legártalmasabb a falnak.

Ezért viszont fel lehet jelenteni.A kár okozást még utólag is meglehet állapítni .

2013. jan. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem fordulj a hágai nemzetközi törvényszékhez az ilyen komoly ügyekben ők döntenek.
2013. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Szomszéd felől kerítés magasítás, hogy ne tudja átdobálni a havat?

Nehéz jogi útra terelni az ilyesmiket sajnos. Rossz szomszéd ellen kevés a jog.

2013. jan. 31. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Zsolt75 ***** válasza:
39%
Én a helyedben eltakarítanám. Nem tudom, hogy van e erre szabály, de én ezzel úgy vagyok, hogyha én "piszkítok" valahova akkor én takarítom el. A jó szomszédi viszony miatt is megtenném....
2013. jan. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!