Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ellepte a vízóraaknát a...

Krisztián156 kérdése:

Ellepte a vízóraaknát a talajvíz (az órát is bőven) Mit érdemes csinálni ilyenkor? A szivattyúzást már próbáltam, de másnapra ugyann annyi volt a víz. Lehet ezeket valahogy utólag szigetelni?

Figyelt kérdés

#talajvíz #Ellepte #vízóraaknát
2013. febr. 2. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincsen azzal semmi probléma. Én olyan helyen lakom pici gyerek korom óta / 40 év/ ,hogy a vízóra aknában mindég a tetejétől kb 50-60cm-re van a víz. Nagy ritkán szárad ki. A nyáron talán egy rövid időre száraz volt. Nem szabad szivatgatni! Magasabban van a talajvíz.
2013. febr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme a talajvízet szívattyúzni, úgyis odafolyik.Ha nem úgy volt eleve megépítve akkor utólag szigetelni szinte reménytelen.
2013. febr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Én azért egy szárazabb időben megpróbálnám szigetelni.
2013. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem érdemes kiszívni, mert minél többször szívod, annál több fog jönni! Úgy fog működni mint egy fúrt kút, a vízerek egyre jobban oda fognak folyni.
2013. febr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Ne szivattyúzd, mert kitágulnak a vízerek! Mifelénk is állandóan magasan áll a talajvíz. Szinte mindig van a vízóraaknában víz, úgy, hogy el is lepi a vízórát. Még az a szerencse, hogy ilyen mélyen már nem fagy meg a víz.
2013. febr. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Itt nem tudom milyen sokáig van víz alatt az óra, mert ősszel költöztünk ide, nyáron is mindíg nedves volt. De havonta azért egyszer ki kell szivattyúzni, mert valahogy le kell olvasni az órát, búvárruhám meg nincs:D De ettől nem lessz baja az órának? Lehet megpróbálok tavasszal valami vízzáró betont az aljára.
2013. febr. 2. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
oldalt is befolyhat a víz, tehát nem elég az alját szigetelned.
2013. febr. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bandi bácsi ***** válasza:
100%
A vízórának nem lesz baja, ha nem csak belül, hanem kívül is vizes.))Hogy ne kelljen minden hónapban szenvedned a leolvasással javaslom térj át az átalánydíjas fizetésre (határozz meg egy átlagos havi vízfelhasználást) így évente csak 1x kell leolvasni.
2013. febr. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok, miért kell kiszívatni a leolvasáshoz? Soha nem szoktuk azért ki szívatni.15.000 kisváros az alföldön,szinte az egész városban ez a helyzet,nem csak nálunk. Ha le akarod olvasni akkor nem szabad felkeverni a vizet,Egy hosszú bottal járnak a leolvasok aminek a végén szivacs van ,és azzal felnyírja az óra fedelét,megtörli a szivacsos részével, szépen felhúzza a botját ,és zseblámpával rávilágít.Gyönyörűen látni a számokat. Erre felé ez így működik.
2013. febr. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

csakis egy búvárszivattyú lesz a segítségedre:

[link]

2013. febr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!