Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Vegyestüzelésü kazánnal...

Vegyestüzelésü kazánnal szenvedünk. Mi lehet az oka, hogy nem melegíti be a házat rendesen?

Figyelt kérdés
Eddig jól működött,most viszont ha megfeszülök akkor sem lesznek forrók a radiátorok.Az utobbi napokban akáccal kezdtünk fűteni ami elég nyers de azért rendesen ég.Elötte vegyes keményfát használtunk.Próbáltam légteleníteni a radiátorokat.Sajna nem tudom mi a menete ezért a legtávolabbi szobától kezdve,egyesével megnyitottam a radiátorok légtelenítő csavarjait de én nem vettem észre,hogy a langyos víz mellett levegő is jönne,bár utána mintha kicsit javult volna a helyzet.Tehát mi lehet a baj?Levegős a rendszer,rossz a fa vagy valami más?Komolyan szükségem lenne jó ötletekre.
2013. febr. 4. 17:28
 1/7 szokratesz ***** válasza:
78%

nyitott vagy zárt a rendszer?

Bár vszínű zárta légtelenítőcsavarokbólitélve.

Az akácról tudnikell,hogy bármennyire isméltatott fa tűzre nem sokkal jobb mint egy puhafa. ha jólemlékszem 1700 kalóriás szembe egy bükkel ami 2100. Puhafák 1400 körüliek. Egy nagy előnye van a könnyű égés vizesen is. Csak ha egy fa vizes olyankor a megtermelt hő egy része arra megy el, hogy a vizet elpárologtatja. Tehát lehetséges, hogy ez a probléma nem más.

2013. febr. 4. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen ellenőrizheted. Veszel egy zsák fabrikettet kb 5-600 ft ha azzal eléred a kívánt hőfokot akkor egyértelműen a nyers fa okozza ha nem akkor lehet továbblépni egy hibalehetőség ki van pipálva. De 99 %, hogy a vizes fa az ok.
2013. febr. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kémény és kazán koromtalanítás megvolt? Én vizes, nyers akáccal fűtök és mint a gőzfürdő 28 fok van benn a lakásban!
2013. febr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fa nem lehet probléma hiszen mi mostanság az olvadás miatt olyan vizes akáccal fűtünk hogy csorog a víz belőle(ha kinyitom a kazánt hallom hogy serceg-fortyog a fa a melegtől), van amelyiken félcentis jég van úgy dobom be.

így változatlanul 70 fok körül van a víz sőt ha nem figyelek 90 fölé ugrik.

Nálad az lehet a baj hogy nem fordul meg a rendszerben a víz(ha van keringetőszivattyú akkor elromolhatott) vagy levegős/dugulásus a rendszer.

2013. febr. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Zsolt75 ***** válasza:
71%

Ahogy a fentebb írtakat olvasom valóban sok oka lehet, hogy miért nincs meleg. Kissé pontosítsad a kérdésedet.


Melegek a radiátorok? Alul felül? Ha felül hideg akkor levegős, ha alul hideg akkor iszapos, ha közel azonos és legalább 40-50 fokos akkor nem azzal van a gond.


Mekkora hidegen a nyomás a rendszerbe és mekkora melegen? Van e tágulási tartály? Kellene lenni ha zárt rendszer! Az is lehet a hiba forrása.


A vizes fa kb fele akkora meleget ad mint egy száraz... Ha nyers akáccal tüzelsz akkor ez kb 50% meleget adja.


Lehet mérni a kazán vízhőfokát?


Ha tudnánk ezeket az adatokat akkor könnyebb lenne kideríteni miért van a probléma.

2013. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nyomásmérő nincs,a radiátorok alja és teteje egyforma meleg.Tágulási tartály?Van a kazán fölött a padláson egy nagy fémtartály de semmi szintjelző vagy ilyesmi nincs rajta amiből tudnám,hogy mennyi víz van benne.A szivattyú szerintem működik,ha megfogom érzem,hogy dolgozik.A teljes fűtést apám rakta össze néhány haverjával.Apám tavaly meghalt azóta én fűtök és eddig nem is volt baj.Viszont van itthon egy-két napra való nagyon száraz hulladékfa,kipróbálom és talán kiderűl,hogy tényleg csak a nedves fa a baj.És minden választ köszönök.
2013. febr. 4. 20:30
 7/7 Zsolt75 ***** válasza:
Valószínű akkor nálatok nyitott rendszer van. Ha a padláson a tartályba van víz akkor valószínű az is jó. Ha a kazánod megnézed és megfelelően ég a fa és a radiátoraid is melegek akkor a hibát a vizes fa okozta valószínűleg. Jó megoldás ha szárazzal kipróbálod és rögtön kiderül mi volt a baj.
2013. febr. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!