Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházban a lépcsöház...

Társasházban a lépcsöház világitás hogyan alakul gazdaságosabban, ha sokszor ki-be kapcsolgatják, vagy ha lemérjük a legmagasabban lakò biztonságos feljutási idejét?

Figyelt kérdés
Majd 30 èvig laktam egy 4 emeletes hàzban,ahol simàn felèrtem a negyedikre.Most màsik hàzban lakom,ami 3 emeletes ès minimum 3 alkalommal alszik ki a vilàgitàs,mire felèrek.Mit spòrolnak ezen,hogy ki-be kapcsolgatjuk?Tudtommal az indulàskor veszi fel a legtöbb àramot a fogyasztò!Ne azt irjàtok,hogy öregedtem!
2013. febr. 6. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fénycsövek és az energiatakarékos izzók veszek fel több áramot a begyújtás pillanatában, a hagyományos izzók nem. Rakassatok fel jelenlét érzékelőket, akkor csak ott vilgít a lámpa, ahol tényleg tartózkodik valaki, és addig amíg ott van.

Addig meg minden emeleten nyomd meg a kapcsolót, elméletileg akkor újra indul az időzítés.

2013. febr. 6. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Àhà,sajnos ez az àllandó nyomkodàs kikèszitö.Pici babàval a kezemben ez nagyon veszèlyes szàmomra.

Legrosszabb az egèszben,hogy a hètföi nap àllitottak rajt,mert eddig felèrtem.

Azèrt a vàlaszèrt köszönöm.

2013. febr. 6. 07:06
 3/8 anonim ***** válasza:
"Ne azt irjàtok,hogy öregedtem!" :DDD Ez aranyos.
2013. febr. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Azzal valóban nem érhető el lényegi spórolás hogy rövid szakaszokban kapcsol nem is ezért van ez.

Csak az az egyszerű oka van(lehet) hogy a szerelő rövid időre állította a relét.Szinte minden ilyen időkapcsoló relének lehet állítani a bekapcsolási időtartamát, tehát vessétek fel a problémát a házvezetőnek aki szól egy szerelőnek és feljebb tekeri az időzítőt.

És helyes az a meglátásod hogy ezt úgy szoktuk beállítani hogy egy átlag időt mérünk ami alatt egy lakó eljut a legtávolabbi pontra.(vill.szer.)

2013. febr. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Zsolt75 ***** válasza:

Én is az időzítőt állítanám.


Jó megoldás lenne a mozgásérzékelő is de az költség ha beszereltetik és szerintem hosszú idő alatt térülne meg.


Fel kell tekerni az időzítést és kis teljesítményű izzókat betekerni a lépcsőházba. Nyilván nem 10W ost, hanem aminél még biztonságosan lehet közlekedni de lehet hogy a 60W os se kell. Ha normális a közösség akkor még energiatakarékos izzót is lehetne alkalmazni.

2013. febr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A férjedet leküldöd, hogy tekerje fel a földszinten az automatát, és hipp-hopp megoldódik a problémád!
2013. febr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
"Csak a fénycsövek és az energiatakarékos izzók veszek fel több áramot a begyújtás pillanatában, a hagyományos izzók nem. " Ez nem így van, a sima izzószálnak hidegen kisebb az ellenállása ezért nagyobb áram folyik rajta, majd felizzik és megnő az ellenállás és kevesebb lesz az áramerősség. Pont ezért szoktak kimenni az izzók felkapcsoláskor!
2013. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még nem hódolok annak a népszerű dolognak,hogy férjem volna!Meg az asszony nem is örülne neki. :)

Sajnos a feltekerés már nem megoldható, mert le van zárva a szekrény.

Körülbelül tudom a dolgok nagy részét, mert kicsit konyítok a villamos dolgokhoz.

Eddig nem is volt nagy problémám vele, mert eddig felértem a harmadikra,csak hétfő óta még az első is kihívás.

Csak én is azon a látásmódon voltam, hogy esetleg ez így többet fog fogyasztani,nemhogy spórolni nem fognak.

Ezért gondoltam, hogy van itt nálam okosabb ember is, aki ezt jobban tudja majd.

Köszönöm.

2013. febr. 6. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!