Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hólapátolás! Perfekció vagy...

Hólapátolás! Perfekció vagy elégséges szint?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy ki hogy lapátolja el a havat? Perfekció, tökély, tehát minden kis bélyegnyi hó is eltüntetésre kerül, a járda teljes szélességében TÖKÉLETESSÉGRE törekedve avagy: egy hólapát szélesen, hogy ne mondhassa senki, hogy nem csináltad meg és fizikálisan is megfeleljen. Azaz egy ember szélességben elcsúszás nélkül közlekedhető legyen.
2013. febr. 7. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Az idős szomszédék előtt tökéletes a járda teljes szélességébe és addig dolgoznak vele még egy köpetnyi havacska vagy jégdarabocska sincs mondjuk neki nem olyan nagy az utcafronti rész.Én ennyire nem törekszem a tökéletességre főleg,hogy nekünk becslésre 25-30 méter simán lehet az utcafronti részünk mert nekünk dupla telken van a ház és hát nagyon jó a lapát széllesség is
2013. febr. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szeretem teljesen letakarítani. Ha nagyon sok hó van, akkor a kerítés mellett hagyok egy kicsit az egyszerűbb lapátolás miatt. Elég nagy területről beszélünk, nagy udvarunk van, és a garázs szinte leghátul, előtte végig betonos, illetve hátra a komposztálóhoz, üvegházhoz is vezet 1-1 járda, plusz a ház körül, az utcán, a hosszú kocsifeljáró...

Ha nem én csinálom elsőnek, akkor a garázsnál csak a keréknyomnál van kb. eldobva, azt meg nem szeretem, letolom mindenhonnan, ahol beton van, ha már a kezemben a lapát :) Sokszor megcsinálom a szomszédét is, mert szerencsétlen nagyon beteg, jó 30 cm-es darabot vettek ki másfél éve a vastagbeléből, és most sincs jól... bár a fia egész nap otthon van, ő nemigen veszi a fáradságot, hogy eldobja, a beteg apja megy ki, ha én valamiért nem tudtam eldobni onnan. Anyja sem nagyon csinál semmit, ő is otthon van amióta az eszemet tudom, mindent a férfi csinál és csinált betegen is, sokszor az unokákért is ő megy, holott az apjuk is ráérne éppen. Na de mindegy, ez már más téma. Be nem megyek hozzájuk, de az utcáról meg a kocsifeljárójukról eldobálom nekik is.

2013. febr. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért én mint gyalogos, nagyon tudnám díjazni, ha legalább másfél ember szélesség el lenne lapátolva, hogy amikor két ember szembe-találkozik, az egyik úgy tudjon félreállni lapjára, hogy még akkor se kelljen a bokáig érő hóba bele-lépnie. Egy lapát - egy ember szélesség ehhez nem elegendő.
2013. febr. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mivel napi 9 órát dolgozom, és ehhez még hozzájön napi 3-4 óra utazás a munkahelyre meg haza, így nincs se időm, se energiám pepecselni vele. Letakarítom, amennyire lehet, szórok ki hamut, és ennyi. Nem az az 1-2 ujjnyi szélességű csík fog problémát jelenteni. Nem azért, mert igénytelen vagyok, csak a franc fog minden egyes hópihét elhordani, amikor este 8-ra hazaesem a munkából, másnap meg 5-kor kell kelni.
2013. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy embernyi szélességben lekotrom és felszórom. A cél nem a tökéletesség, hiszen nem járdaszépségversenyre készülünk. A cél csak az, hogy ne csússzon, biztonságosan lehessen rajta közlekedni. Úgyis hamarosan ismét ráesik a hó, és lehet kezdeni elölről. Meg aztán az elkotort hó elhelyezése is gondot okoz, ha nagyon sok esik, akkor a járda megtisztítatlan felén halmozom fel, mert máshol nem fér el (szűk utca + sövény).
2013. febr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Zsolt75 ***** válasza:
Én családi házban lakom és a járdát a garázs előtt és kint a bejáróm előtt is eltakarítom teljes szélességbe a havat. Kb 300 m2. Én szeretem teljesen eltolni és félrerakni az útból. Nyilván ez attól is függ kinek milyenek a helyi adottságai és mennyire tudja időben megoldani.
2013. febr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!