Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha ingatlanközvetítő által...

Ha ingatlanközvetítő által hirdetett lakás vásárolok mire kell figyelnem?

Figyelt kérdés
Egy kisebb ingatlanközvetítő cég kínálja azt a lakást, amit kinéztem. Elmentem, megnéztem, tetszik és szeretném megvenni a lakást. Viszont az ingatlanközvetítő cégről netem nem találtam túl sok infót, fórumokon véleményt sem. Mire figyeljek oda? Engem mint vásárolót, ha nem megbízható a cég milyen károk érhetnek? Hogyan tudnék megbizonyosodni arról, hogy megbízható az ingatlanközvetítő cég?
2013. febr. 7. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Elöleget ne adj,ügyvédet te válaszd ki,tulajdoni lapot jól nézd meg.
2013. febr. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Richie21061 válasza:
Szokás manapság hajtogatni, hogy mennyire nyomottak az árak az ingatlan piacon. Ez való igaz, de ha megnézzük közelebbről (pl. belevágunk a lakáskeresésbe) hamar kiderül, hogy az egekben járnak az árak a kereslethez képest. Nem lehet normális hitelt felvenni, illetéket, ügyvédi költséget kell fizetni, stb. A kínálaton belül a magánszemély hirdetése kivétel nélkül minden esetben 10-20%-al magasabb áron fut, mert egyrészt a közvetítői jutalékot inkább a saját zsebében szeretné látni és nem a vevőnek akarja majd ajándékba adni, másrészt mivel nem látja szakember, a 8-9Mft-os lakást a tulajdonos minden probléma nélkül felértékeli 11-12Mft-ra. Ennek egyszerűen az az oka, hogy az emberi természet generálta érzelmek törnek a felszínre: A mi gyerekünk a legaranyosabb az iskolában, a mi autónk a legszebb a parkolóban. A mi saját hifink szól a legszebben a nappaliban - és természetesen a lakásunk is a legjobb a kerületben. A lakáshoz történő érzelmi kötődés semmi esetre sem értéknövelő tényező, sőt ellenkezőleg: Minél jobban kötődünk egy lakáshoz, annál kisebb a valószínűsége, hogy jó áron sikerük eladni. Ott van még mindig a postás, a hentes, a gyerek edzőtársának az anyukája, akik mind-mind ingatlan szakértők és értékbecslők, ők bizony tudják, mennyiért mennek a lakások a környéken. Érdemes megkérdezni őket, hogy az elmúlt fél évben hány lakást adtak el... A másik ok, amiért nem vásárolnak magánszemélytől stilisztikai jellegű: minden magánhirdető azzal kezdi, hogy neki mi a jó, ergo felsorolja a lakás összes rossz tulajdonságát: "Közel a piachoz" (hajléktalanokhoz, csordogáló húgypatakokhoz, köpködő kerámia-kés és bugyi árus sorfalhoz), "buszmegálló a ház előtt" (20 percenként egy 40 éves Ikarusz gondoskodik nyáron a lakásod szénmonoxid ellátásáról, mocskos kormos bűz formájában, ha elég szerencséd van, végállomás van az ablakod alatt és akkor még járatják is neked 20-25 percig), "csendes udvara néző" (teljesen sötét, 2 percenként mászkálnak közvetlenül az ablakod előtt), "közel a keleti pályaudvarhoz" (ki a fene akar közel lakni a keleti pályaudvarhoz?!?!), "a szobák egymásból nyílnak" (csak ezt ne írtad volna le...). Mind ezt mondatonként 3-4 helyesírási hibával, fényképek és alaprajzok nélkül, egy senki által nem látogatott ingatlanhirdető portál 34. oldalán, a piaci ár felett 30%-al. Na ezért nem hívják fel. Ha a lakást látta már egy ingatlanos, csak lekérnek már egy tulajdoni lapot, csak készítenek egy jó fényképet, egy jó alaprajzot. Nem mindenki szeret vad idegenekhez csak úgy beállítani, ki tudja kiféle, miféle, jó megvernek, vagy lehúznak, átvernek. Arról pedig még egy szó sem esett, hogy nem mindenki keres az interneten, egyszerűbb beülni egy ingatlanirodába, felvázolni az igényeinket és profikra bízni magunkat, egy gyors és biztonságos szolgáltatás formájában. Van az a forma, aki a világért sem adja be, vagy beadja irreális áron. Ezt nevezzük ingyenes ingatlan lottónak - "hátha megveszik annyiért". Aki nem adja be, valószínűleg nem is fogja eladni a lakását, tekintve ezt a félhalott piacot. Esélytelen.
2013. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!