Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne egy netes...

Hogyan lehetne egy netes képből posztert "varázsolni"?

Figyelt kérdés

Ezt a képet szeretném valahogy a szobám falán látni, de nyomtató csak A4-esbe tudja kinyomtatni nekem meg jóval nagyobban kellene.Megoldható valahogy?

[link]


2013. febr. 9. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen dekoros céghez bemész, vagy megcsinálják, vagy megcsináltatják. De ha neten rákeresel a széles formátumú nyomtatásra a városod közelében, biztosan kidob néhány találatot. Minden nagyobb városban van pár hely, ahol foglalkoznak ilyennel.
2013. febr. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

szerencsére pesti vagyok szóval biztos találok ilyet

köszönöm a választ ;) !

2013. febr. 9. 13:36
 3/5 anonim ***** válasza:

A legtöbb nyomtatónak van poszter funkciója ahol több A4 lapra bontva nyomtatja ki a képet.

De te is megteheted hogy 9 részre vágod a képet kis ráhagyással az illesztéseknél. Utána minden darabot kinyomtatsz egy-egy A4 lapra.

A probléma kép felbontásával lesz. 670x900 képpont szerintem kevés egy olyan méretű nagyításhoz amit szeretnél. Valószínű szét fog esni a kép.

Próbáld ki először 1 képpel egy A4 lapon.

2013. febr. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Persze, poszternyomtatásnak hívják, rendszeresen csinálok ilyet.

1. lépésben meghatározod mekkorába akarod, figyelembe véve a kép eredeti méretét is, mert ha túlnagyítod ocsmány pixeles lesz, hacsak nem vektoros a képed, de ez szerintem nem abban van meg neked.

2. Elkészíted a kiválasztott alapot, ezt a legjobb vékony, pl. 2mm-es OSB lapból kivágni, akarton nem jó, púposodik, elhajlik.

3. A megfelelő számítógépes programmal feldaraboltatod az eredeti képet a/4-es darabolra. Erre én a CorelDraw nevű programot használom, ennél a nyomtatási beállításoknál kell megadni hányszor hányasba darabolja a képet és így fogja a nyomtatóra küldeni. Ha ez nincs meg vagy nem akarsz programot a gépre van online megoldás is, ide feltöltöd: [link] , kiválasztod a 2. lépésben, hogy hány darabra és milyen méretben kéred majd letöltöd a kész darabolt pdf fájlt. Ezt már bárhol ki tudod nyomtatni a/4-es lapokra. Ennél csak az a gond, hogy max 1 mb-os képet enged feltölteni, azt meg óvatosan lehet csak nagyítani a fent írtak miatt.

Megoldás lehet még a photoscape nevű program. Ez ingyenes és ennél is van daraboló menü, de ezt nem nagyon próbáltam, mert elég bonyolultnak látom.

4. Ha bárhogyan is, de feldaraboltad a képet A/4-es darabokra és ki is nyomtattad, akkor tapétaragasztóval felkened az előkészített alapra. Természetesen más ragasztót is használhatsz, ez csak azért jó, mert a darabokat egyenletesen lefedi, arra kell csak vigyázni, hogy ne áztasd szét vele a papírt, főleg ha tintasugarassal nyomtattál mert az elkeni a képet és nehezebb is egymásba illeszteni úgy hogy ne szakadjon el.

2013. febr. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm 2. válaszoló

és 3. válaszolónak méginkább! :) ha fent lesz falamon elküldöm ! :)

2013. febr. 9. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!