Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Pontosan mire lesz szükségem...

Pontosan mire lesz szükségem ha egy teljesen üres szobába szeretném bekötni az áramot?

Figyelt kérdés

Hogy pontosabb legyek, a házunknak van egy mellékrésze amit most újítunk fel és azt is szobának használnánk, mert az a rész nagyobb és akkor ott lehetne a nappalink.

Nos a helyzet az hogy az a rész két szobából áll egy kisebből ahová egy kanapé meg egy számítógép asztal fér be kb, meg egy nagyobb érsz amit nappaliak használnánk. Ez egy régi családi ház volt amit elkezdtek felújítani de csak a feléig jutottak el aztán megvettük a barátnőmmel és már sor került arra a részre hogy azt a két kis részt is befejezzük.

Egyébként nincs levakolva meg semmi csak a csupasz fal van meg a nyílászárók.

A fűtés is be van már kötve, csak nincs rákapcsolva a rendszerre. Egyedül a villanyvezetékek hiányoznak.

Nos én úgy szeretném hogy a mennyezeti lámpának legyen meg a helye néhány oldallámpának, meg ugye áram a TV-nek meg egyéb dolgoknak, és a kis szoba részben pedig a számítógéphez legyen meg az áramellátás oda 4 konnektort akarok hogy minden arról menjen és egy főkapcsolót hozzá.

Az elképzelésem kb ennyi, a vezetékek megvannak meg a csövek de szeretném tudni hogy mindenhez vegyek megszakítót vagy csak egyre kössem rá az egészet és ennyi?

meg szeretném azt megcsinálni mint ami minden helységben is megvan oldva hogy egy főkapcsolóval tudjam fel-le kapcsolni az áramot a szobákba.

Ez inkább azért fontos mert ha elutazunk a szüleinkhez hétvégére akkor mindenhol le legyen kapcsolva a villany kivéve a mélyhűtőé, meg a hűtőszekrényé, és a router menjen.

Nos azok már bevoltak kötve, így kb fogalmam sincs hogyan lett megcsinálva, de a villanyóra szekrényben tudom hogy mi melyik kapcsoló, és a szobák fölött meg egyenként letudom kapcsolni azt a megszakítót ami akkor nem kell.

A másik kis szobában is valahogy így akarom ezt megoldani, de fogalmam sincs hogyan lássak hozzá.

Természetesen egy szakemberrel fogjuk ezt megcsinálni, de ő mondta hogy legyen egy konkrét elképzelésem és akkor ő pontosítja hogy teljesen rendben legyen, de ő megcsinálja úgy is hogy egy megszakítóról menjen minden, vagy minden külön-külön legyen. És persze nekem is kell megvennem hozzá mindent, ő csak a beszerelésben segít.

ötlet?


2013. febr. 12. 22:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Többféle lehetőség van és látatlanban nem lehet pontosan megmondani mire lesz és mennyire lesz szükség.

De alapvetően én így gondolom:

A két helyiséget két külön kismegszakítóval biztosítod ami egyben a főkapcsoló szerepét is betölti.A kis helyiségben a legalább a két legtávolabbi pontra egy-egy dupla konnektor hogy később is hosszabító nélkül legyen csatlakozásod és egy mennyezeti lámpa.A nagy helyiségben minden falra legalább egy konnektor-a műszaki berendezések környékén akár 2 dupla is hogy legyen bőven hely,legalább egy mennyezeti lámpa és 1-2 fali lámpa ha igényled.

Ezekhez kell 1 kiselosztó doboz,2 kismegszakító,csöves szerelésnél csövek+Mcu vezeték-cső nélküli szereléshez MM fal vezeték,néhány kötő és szerelvénydoboz és igény szerint a szerelvények.De látatlanban mennyiséget ezekből nem lehet megmondani!

A munkaidőt én kb. 16 órára (de legfeljebb 24 re) taksálom, ennek díja szerelő függő én vésési munkákkal 1500 anélkül 1000 Ft óradíjjal szoktam ilyet vállalni.

(vill.szer)

2013. febr. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. A vezetékek már megvannak még több is mint kellene, ezt úgy szereztem még a régi munkahelyemről lett elhozva persze nem volt ingyen de jóval olcsóbban jutottam hozzá, és ezek legalább bírják a nagy terhelést is. Vésni nagyon nem kell de azt magam csinálom meg, a villanyszerelő ismerősöm csak az összekötésekben fog segíteni, meg behúzza majd a kábeleket.

Igazából jó választ adtál mert már én is így gondolkozok ezen.

2013. febr. 13. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!