Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás bővítéséhez milyen...

Panellakás bővítéséhez milyen engedélyek szükségesek?

Figyelt kérdés
Van ugye az a gyakori panelház típus,aminél emeletenként 6 lakás van,mindkét oldalon 3-3.A 3 lakás közül az egyiknél gyakori,hogy a tulajdonos úgymond eltulajdonítja a folyosó azon részét,ami kizárólag az ő lakásához vezet. Ez annyit jelent, hogy a bejárati ajtó eredeti helyzetéhez képest vagy magát az ajtót teszi olyan másfél-két méterrel kijjebb, vagy egy ráccsal zárja le azt a plusz részt.Ez senkinek a menekülési útvonalát nem zárja el,senkit nem zavarhat,kivéve azt,aki közvetlenül egy másik ember bejárati ajtaja előtt szeretne ácsorogni...Az lenne a kérdésem,hogy egy ilyen művelethez milyen engedélyek szükségesek?
2013. febr. 20. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
ehhez engedélyt nem fogsz kapni, az biztos
2013. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor tehát ezt évek óta több ezren engedély nélkül csinálják meg?
2013. febr. 21. 10:46
 3/7 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen. Tekintve hogy a folyosó maga menekülési útvonal, amit tilos lenne lezárni, plusz tűz esetén ezzel a saját menekülésed is korlátozod. Sőt, elvileg büntethetnek is érte, bár tekintve hogy ilyen-olyan módon a legtöbb házban van hasonló rács, így nem hiszem hogy bárkin be is hajtják. Akkor szoktak figyelmeztetni, mikor már a bútorok is elkezdenek kikerülni a folyosóra.
2013. febr. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól látod, engedély nélkül csinálják. Én mondjuk régi típusú bérházban lakom, de nálunk pl. az egyik szomszédom a lichthof-ot építette be....földszinti lakás, csak az ő lakása (meg a közös budi) ablaka nyílik arra...helyes kis kamrát, meg teraszt alakított ki...természetesen engedély nélkül. Szerintem különben ez pofátlanság...
2013. febr. 21. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Menekülési útvonalat nem zár el,hiszen a kijárat mindenki számára tökéletesen megközelíthető.A kijutásban ez csak akkor akadályozhatna bárkit,ha az illető tűz esetén ahelyett, h szaladna a lépcsőházba, le akarna ülni a küszöbömre... Plusz nekem sincs dupla ajtóm,egy darab bejárati ajtó van,csak az eredeti helyéhez képest kb. másfél méterrel kijjebb.Ha a gyakorlati szempontokat nézzük,akkor tehát nem kellene zavarnia senkit.Most az lenne a kérdésem,hogy az konkrétan benne van jogszabályban, hogy ez a terület nem alakítható át ilyen módon?Erről nem találtam semmit,de még csak ilyen jellegű kérdést sem. (néztem általánosan google-n és a jogi fórumon is)
2013. febr. 21. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, kell engedely. Attol fugg, milyen hazban laksz, ha onkormanyzati, akkor azok engedelye kell, mert valtozik a hasznalt negyzetmeter. Ha tarsashaz, akkor a kozos kepviselo engedelye kell, mert megint csak a hasznalt terulet miatt; Ne csinald meg enedely nelkul, mert nagyon sokat kell fizetni visszamenoleges koltseget es meg buntetest is.
2013. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
saját tulajdonú panellakásról van szó.először én is a közös képviselőhöz fordultam,de nehezen értette meg,mit akarok(abban sem vagyok biztos,hogy egyáltalán megértette),pedig ő is biztos megfordult már az épületben,tehát láthatott ilyet.Elküldött azzal,hogy ilyet semmiképpen nem lehet (miközben évek óta több lakásnál is van)és ne is raboljam a drága idejét.Egy idős nő,akinek így kijjebb van tolva az ajtaja olyasmit mondott,hogy anno az önkormányzattól kért engedélyt,de már nem nagyon emlékezett pontosan...
2013. febr. 21. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!