Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Végre eljutottam oda, hogy...

Végre eljutottam oda, hogy egy komoly Braun borotvával ápolhatom arcomat. (típus:790cc-4) Ehhez viszont jár egy el. Töltő-mosóberendezés, amely egy drága alkoholos mosófolyadékkal működik. Mivel lehetne helyettesíteni, vagy ilyet készíteni?

Figyelt kérdés

2013. febr. 21. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
nekem kifogyott már régen, azóta leveszem a fejet, kifújom belőle, aztán a csap alá tartom a fejet is meg a borotva végét is, megint ráfújok, hogy amennyi víz le akar menni menjen, visszarakom oszt jónapot
2013. febr. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
az enyém 9000-es sorozatú 8nem tudom most fejből pontosan a típust), de ugyanaz a módszer
2013. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Leveszed a szitát, lepattintot a dupla kést...forralsz vizet egy kis edénybe, belecsöppentesz egy kis mosogatószert vagy folyékony szappant és beledobod ezt a két alkatrészt. 10 perc múlva kiveszed és tökéletesen tiszta lesz mindkettö (néha nem árt a vizet egy kicsit megkavarni). Kiteszed egy szalvétára megszáradni. A kefével kiszeded a maradékot a gép fejéböl. Majd visszapattintod a kést, majd a szitát. Utóbbi kettöt ne próbáld meg a kefével tisztítani, mert beleakad és eltöri a fémet (amúgy ez benne is van a kezelési útmutatójában).

Havonta egyszer finom müszerolajal halványan meg lehet kenni a késeket és a szita belsö felét.


Nekem 590CC-4-em van évek óta így tisztítom!

2013. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Rendben van, néha én is így járok el, ha elutazom és viszem magammal. De azt írják, hogy a vágófej illetve a szita így nem lesz nem valami hosszú életű. Az én borotvám elmúlt két éves, két fejet kaptam vele újonnan. Minden nap használom, és az első fejjel kb 600-szor tudtam megborotválkozni, amíg ki nem lyukadt. Egy ilyen szita kb 10 ezer Ft. Nem tudom, az általatok javasolt tisztítással nem fog-e nagyon lerövidülni az élettartama.

Csupán ez a dilemmám.

2013. febr. 21. 15:46
 5/9 anonim ***** válasza:
Az a kékes tiszító folyadék tartalmaz némi olajos cuccot. Ezért mondtam, hogy havi 1x kicsit meg kell kenni müszerolajjal...amúgy lehet is ilye kapni a BRAUN-nál. (persze 20x drágábban) PHILIPS-nél meg van olajzó spray a kopás lecsökentésére.
2013. febr. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

itten e:

[link]

2013. febr. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Házilagos elkészítését nem ajánlom , megnéztem a biztonsági adatlapját és 8 összetevőből kell kikeverni . Ha a családból bárki Mo. határain túl jár , akkor ugyanezt a CCR 3-as utántöltőt ( de bármelyiket ) , kiskeresekedelmi áron , boltban beszerezheti 10 euros áron . Hogy lesz ebből 10 ezer Mo.-n ?
2013. febr. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 5db kerül 20€-ba...otthon frankón 1db 10eFT?


[link]

2013. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, valaki félreértett, nem a folyadék kerül 10ezerbe, hanem egy szita. Egy doboz folyadék, melyben két adag van, 3990.-volt legutóbb, de hát az is sok sok, ha pár havonta meg kell venni. Egyébként kint is 27-30.-Euróba kerül egy szita. Nézd meg, ez sokkal bonyolultabb, mint pl.az 5000-es borotvasziták.

5-ös csomagolásban 20.-eurót egyébként megérne a folyadék,de az Ebay-n még hozzájön vagy 6-8.-Euro különböző címeken. De hát, már megszokhattuk, hogy mindenütt kaszálnak.

Tisztelettel köszönöm az Urak hozzászólásait, tanácsait.

2013. febr. 21. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!