Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Be szeretném jelenteni jelenle...

Be szeretném jelenteni jelenlegi tartózkodási helyünket, mi a menete?

Figyelt kérdés

Budapesten, a XIX. kerületben lakunk albérletbe férjemmel, de a tulajdonos megengedi, hogy bejelentsük magunkat ide tartózkodási helynek. Hogyan kell ezt? Hová kellene mennem? Esetleg erre nincs még internetes ügyintézési lehetőség?

Nagyon fontos lenne, hogy mehessek az itteni kórházba (Bajcsy) orvoshoz, ezért kellene minél hamarabb intézkednem. Köszönöm a válaszokat előre is!



2013. febr. 26. 09:56
 1/3 anonim ***** válasza:

a XIX. kerületi járási hivatalhoz kell menned (önkormányzat)

hívd fel őket, hogy kell-e a bérleti szerződést vinned, kérnek-e külön hozzájáruló nyilatkozatot a lakás tulajától, illetve neki kell-e aláírnia a lakcímbejelentőt vagy elég tőle egy meghatalmazás

mindenhol másképp értelmezik a jogszabályt, pl. a XII. kerületben kérnek mindent és a tulajnak kell aláírnia a nyomtatványt is, a XI-ben pedig sokkal lazábbak

oda kell menned, amelyik kerületb be akarsz jelentkezni, ez nem országos hatáskörű

vidd a lakcímkártyádat, személyidet, férjed iratait, meghatalmazást tőle

ott helyben megkapod a lakcímkártyákat és mehetsz is a dokihoz

2013. febr. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem pest,de én öcsémet jelentettem be tartózkodási helyre hozzánk...vidék kis falu önkormányzathoz bementem érdeklődni majd megkaptam a bejelentő rózsaszín papírt,hogy azt töltse ki én meg csak aláírom és ennyi.

Mi anno amikor önkormányzati lakásba laktunk és tartózkodási helyre jelentettük be magunkat akkor vittük az okmányirodába a szerződést amibe benne volt,hogy bejelentkezhetünk oda és ennyi volt.

Egyébként elég szomorúnak tartom,hogy simán elég volt annyi az bejelentéshez,hogy egy aláírás van a papíron és nekem mint tulajdonosnak ott se kellett lennem és semmi meghatalmazás bla bla ennyi erővel ha tudom a 20. szomszéd nevét kérek egy papírt lazán aláírom helyette és ott is a tartózkodási címem

2013. febr. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

#2 "ha tudom a 20. szomszéd nevét kérek egy papírt lazán aláírom helyette és ott is a tartózkodási címem" - és máris közokirathamisító vagy. Egyébként a tulajdonosok mitől szavahihetőbbek? Hallottunk már ugye ismerős tulajdonoshoz kamuból (jobb orvos, jobb iskola, szociális támogatásokkal trükközés, tehát végeredményben csalás okán) bejelentkezőkről, az ugyanúgy hamisítás.


A bérbeadott lakás tulajdonosa joggal való visszaélést követ el, ha nem hajlandó aláírni a bérlő lakcímbejelentőtjét, vagy a bérlőre lakóhely helyett tartózkodási helyet kényszerít. Ennek a visszás helyzetnek a megoldására március 1-jétől törvénymódosítás miatt nem kell a tulajdonos aláírása a bejelentkezéshez, ha van két tanúval aláíratott bérleti szerződés. Természetesen lakóhelynek (régebben: állandó lakcím) is be lehet jelenteni a bérelt lakás címét, ez a bérlő döntésén múlik. A tulajdonos választása szerint értesítést kap, ha valaki lakcímének adja meg az ingatlan címét.

2013. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!