Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Panellakás kis vacak ajtaját...

Panellakás kis vacak ajtaját hogyan tudom bombabiztosra eltorlaszolni?

Figyelt kérdés

Sajnos az egész lépcsőházban csak ketten lakunk, és tegnap is be akarták rúgni, összesen 2 kis zár tartja, majdnem beesik, és hallottam, hogy megint akarnak visszajönni és rám törni.


Sajnos ilyen helyek lakok, na de van ötletetek, hogy hirtelen hogy tudnám valahogy házilag eltorlaszolni vagy benyomhatatlannak, kiszakíthatatlannak tenni? valami vasrúd kéne keresztbe, de nem tudom, hogyan.


Ötlete valakinek?


2013. febr. 28. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Vegyél ilyen ajtót vazze:

http://www.youtube.com/watch?v=kNYtxn8mtrM

2013. febr. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hívj ki valami szakit és tegyetek rá több zárat, plusz egy hevederzárat, valami jó erőset.

Ezek is csak ideiglenes megoldások igazából, mert már érdemes ilyen erős páncélozott ajtókat venni. Mert hiába egy normál panel ajtaján a sok zár, előbb utóbb szétverik az ajtót úgy ahogy van. Ha dörömbölnek hívd ki a rendőröket ők majd elintézik a betolakodókat, az a dolguk. Ha albérletben vagytok akkor költözzetek el, ha saját lakás akkor is próbáljatok valamit lépni ha megoldható. Ha nem akkor szerezz be valami fegyvert, meg riasztót. És ne tarts odahaza semmi komoly értéket, ha van megbízható ismerősöd, vigyél mindent oda, legalább addig ameddig nem találsz ki valami tartósabb megoldást.

2013. febr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hevederzár. 30E környékén van újonnan szereléssel, de lehet kapni 10körül is használtan.
2013. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát ha hevederzárat, azaz betonba menő acélrudat beszerzek és kb fél méterenként teszem az ajtóra őket, akkor már a vacak ajtót se tudják szétverni, nem? vagyis szét tudják, csak éppen akkor se tudnak bejönni. vagy rosszul gondolom? a 15 centi mélyen a betonba fúrt acélrudakat már csak nem tudják szétverni ...
2013. febr. 28. 23:18
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen a helyzet akkor inkább egy baseballütőt kéne beszerezni, vagy egy külső rácsos ajtót felszerelni.
2013. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én az 5 ös válaszának utolsó részéhez csatlakoznék.

Jó kis rácsos ajtót kivül,amit belülről is zárni lehet.

Csak azt nem tudom ez megengedhető e tűzbiztonság szempontjából .Vagy csináltatni erősebb fából ajtólapot,belső felére hevedert,ami kulcsal is zárható

mindkét oldalról,Ilyet is láttam már .

2013. febr. 28. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
igen a rácsos ajtóra én is gondoltam, na csak annak is az a gyenge pontja, ahol kapcsolódik a falba. azt nem tiudom, hogyan tegyem olyan szinten erőssé, hogy többen se tudják kitépni az egészet úgy ahogy van. mert különben hiába erős maga a vasajtó :(
2013. márc. 1. 07:29

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!