Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a tulajdoni...

Mennyibe kerül a tulajdoni lapra a telek mellé a házat is "rátenni"?

Figyelt kérdés
Kb. 15 éve van a tulajdonomban egy 36 négyzetméteres hétvégi faház. A tulajdoni lapon csupán a telek van feltüntetve, maga a ház nincs. Mennyibe kerülne "rátenni" a házat? Jobb módszer, ha eladom, és ő teszi meg ezeket a lépéseket a földhivatallal?

2013. márc. 3. 15:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Az árat nem tudom .De ki kell előtte méretni ,hivatalosan mérnökkel és majd ez után felvezetik a hivatalban. Szerintem több tíz ezer.
2013. márc. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem épp folyamatban van egy ilyen ügyem.

Épületfeltüntetésnek nevezik ezt a dolgot, ki kell kérni a földhivataltól a térképszelvényt, kell csinálni egy változási vázrajzot, hitelesíttetni egy fölmérő mérnökkel, majd beadni a földhivatalba, ahol ez alapján berajzolják az épületet.

A gond az, hogy már a térképszelvényt se adják ki akárkinek, így csak földmérő csinálhatja meg.

Nekem 29900-ba került a vázrajz készítése, hozzá még a sallangok, mindeféle díjak, így összesen 41000 Ft-ot fizettem az egészért.

Még mindig jobb, mint 8 éve, mert akkor erre a melóra még 120000 Ft volt a legolcsóbb ajánlat amit kaptam, ezért nem csináltattam eddig meg! Biztos náluk is válság van!

:D

2013. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sayrux ***** válasza:

Szerbusz!


Jól mondják a többiek, egy földmérőt meg kell bízni, hogy felmérje. Majd ezt a földhivatal térképezi és a tulajdoni lapra is rárakják. De mindenképp kell egy használatbavételi engedély, vagy bármilyen papír az önkormányzattól, hogy épület ott van és milyen típusú (lakóház, üdülőépület, gazdaságiépület stb). Ilyen papír hiányában nem lehet tenni semmit. Az ára ahogy Harkonnen is írta 41000 körül van ( és Türükbálinton lakom és 40 km körzetben ennyiért vállalom) Ebben benne van minden (adatszolgáltatás, bejegyzési illeték, munkadíj). Ha rá akarod terhelni az új vevőre, az gond lehet, én múlthéten két épületet mértem be, ugyanezért mert nem tették meg korábban és a vevő így nem vette meg.

Ha bármi kérdésed van írj nyugodtan.


Üdv

Halász Zsolt Földmérő

2013. márc. 4. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, megmondom őszintén, megnyugtattatok, mivel rossz nyelvek szerint ez a folyamat akár 200-300 ezer forintra is felrúghat :)

Ugye abból sem lesz probléma, hogy ezt nem végeztem el hamarabb, mondjuk akkor, amikor hozzám került a telek és a ház?

2013. márc. 4. 10:23
 5/5 Sayrux ***** válasza:

Én amondó vagyok, hogy ezt jobb előbb rendezni mert változnak a rendeletek stb. Lehet, hogy később az önkormányzat megbüntet mert nem rendezted, vagy ha elakarod adni és sürgősen kéne akkor az meg drága mulatság mert a ennek az illetéke 20 ezer pluszban.


Üdv

Halász Zsolt Földmérő

2013. márc. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!